Новини / Політика / Президентом Сардінії вибраний прихильник
18 лютого 2009, 08:20
Розмір шрифта: А А А

Президентом Сардінії вибраний прихильник

Президентом Сардінії вибраний прихильник, Уго Каппеллаччи, Сардінія, Ренато Сору, Сардінія, президент
Президентом Сардінії вибраний прихильник

Підприємець Уго Каппеллаччи, що представляє правоцентристську партію «Народ свободи», лідером якої є прем‘єр-міністр Італії Сильвіо Берлуськоні, отримав переконливу перемогу на дострокових регіональних виборах в області Сардінії.

Згідно даним, що поступили у вівторок, 17 лютого, вранці з 91% виборчих ділянок, Каппеллаччи набрав 51,86% голосів, а його основний супротивник, колишній президент Сардінії Ренато Сміттю — 42,9%.

 

Примітно, що розривши між результатами правих і лівих передвиборних коаліцій на Сардінії виявився ще значнішим. Прихильники Берлуськоні завоювали в області, яка за конституцією Італії володіє особливою автономією, більше 56% голосів, тоді як їх супротивники змогли набрати лише близько 38%. При цьому партія «Народ свободи» отримала пальму першості, перевищивши 30-процентний результат.

Побічно ці дані підтверджують високий особистий рейтинг мільйонера Сміттю — крупного підприємця, що заснував компанію Tiscali, яка стала одним з ведучих і найбільш успішних інтернет-провайдерів Італії. Сукупний результат тих, що підтримали його політичних партій виявився значно скромнішим за його особистий результат.

Проте перемогу на виборах отримав маловідомий політик Каппеллаччи. Багато місцевих політичних спостерігачів схильні пояснювати цей результат масованою підтримкою, яку надав своєму протеже Берлуськоні. На їх думку, прем’єр не тільки активно використовував всю потужність медіа-імперії, що належала йому, але і особисто активно агітував за Каппеллаччи на численних передвиборних мітингах на Сардінії.

Прихильники Берлуськоні також визнають його вирішальний внесок в перемогу на Сардінії. «Переміг Сильвіо, який завжди бере найважчі завдання на себе», — заявив у вівторок вранці міністр по здійсненню урядової програми Джанфранко Ротонді.

Для прем‘єра, який обожнює Сардінію і постійно приїжджає сюди на свою віллу «Чертоза» (Certosa), перемога на острові була особливо важлива. Саме тут 8-10 липня пройде саміт «Великої вісімки», в якій зараз головує Італія.

Дострокові вибори на Сардінії проводилися тому, що в кінці грудня 2008 року Сміттю подав у відставку з поста президента в результаті гострих розбіжностей, що виникли в колишній правлячій коаліції по ряду принципових питань, зокрема, пов’язаних з формуванням обласного бюджету.

Сміттю став першим главою Сардінії, який добровільно пішов у відставку до закінчення терміну своїх повноважень, за більш ніж 60 років існування автономії області.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Кількість нардепів хочуть зменшити втричі

1 березня 2017, 09:23

Стали відомі цілі візиту Порошенка в Дніпро

27 лютого 2017, 10:54

Ахметов готовий повернутися на Донбас

28 листопада 2016, 12:33

Останні новини за сьогодні: