Новини / Політика / Рада в першому читанні схвалила законопроект про скасування мораторію на продаж землі
14 листопада 2019, 08:19
Розмір шрифта: А А А

Рада в першому читанні схвалила законопроект про скасування мораторію на продаж землі

Рада в першому читанні схвалила законопроект про скасування мораторію на продаж землі, ринок землі, продаж сільськогосподарської землі, земля, стартова ціна
Рада в першому читанні схвалила законопроект про скасування мораторію на продаж землі

Вчора, 13 листопада, Верховна Рада України в першому читанні проголосувала за проект закону № 2178-10 про скасування мораторію на продаж сільськогосподарської землі.

Відповідне рішення на засіданні Верховної Ради 13 листопада підтримали 240 народних депутатів, повідомляє «Українська правда».

Ініціатором законопроекту № 2178 був Кабінет міністрів. Нардепи подали 10 альтернативних проектів закону. Зокрема, «Опозиційна платформа — За життя» пропонувала свій законопроект про продовження мораторію на продаж землі та всеукраїнському референдумі.

Нардеп з «Батьківщини» Іван Кириленко закликав спікера ВР Дмитра Разумкова відмовитися вести засідання і порівняв засідання 13 листопада з прийняттям диктаторських законів 16 січня 2014 року.

Разумков відповів, що закони 2014 року обмежували права громадян на противагу законів про ринок землі, які права громадян розширюють.

Проти ринку землі також виступала лідер ВО «Батьківщина» Юлія Тимошенко. За її словами, в запропонованому законі не врегульоване питання про продаж землі українцям з подвійним громадянством.

У свою чергу, народний депутат Сергій Шахов заявив, що під час другої світової війни «фашисти вивозили український чорнозем».

«Хто сьогодні буде відповідати перед майбутніми поколіннями за нашу землю, яка сьогодні на першому місці в світі? Дві третини чорнозему, яку фашисти вивозили під час другої світової війни. Хотіли розікрасти нашу землю. І наші діди, які проливали кров, не дали цього зробити», — заявив Шахов.

Згідно з пояснювальною запискою, проект закону від Кабінету міністрів передбачає з 1 жовтня 2020 року скасування заборони на продаж землі. У законопроекті прописано, що купувати земельні ділянки зможуть громадяни України, територіальні громади, держава, юридичні особи України.

Крім того, дозвіл отримають і іноземні громадяни, а також особи без громадянства, якщо отримають землю в спадщину. У той же час, вони зобов'язані провести відчуження земельної ділянки протягом року.

Одному громадянину дозволяється мати 15% сільськогосподарських земель області або 0,5% сільськогосподарських земель України.

Також буде встановлена мінімальна стартова ціна продажу земельних ділянок державної та комунальної власності на земельних торгах.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
    Ви не авторизувались.
    Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
    ваш коментар:

    Читайте також:

    Останні новини за сьогодні: