Новини / Політика / Різниця між українськими і польськими зарплатами скоротилася — Нацбанк
18 грудня 2019, 10:39
Розмір шрифта: А А А

Різниця між українськими і польськими зарплатами скоротилася — Нацбанк

Різниця між українськими і польськими зарплатами скоротилася - Нацбанк, українські та польські зарплати, проживання в країнах Євросоюзу, працевлаштування для іноземців у Польщі
Різниця між українськими і польськими зарплатами скоротилася — Нацбанк

Різниця між українськими і польськими зарплатами за чотири роки скоротилася майже в 2 рази. Про це йдеться в звіті про фінансову стабільність Національного банку за грудень 2019 року.

«Зокрема, за останні чотири роки співвідношення середніх зарплат в Польщі, яка є основним напрямком трудової еміграції, і Україні знизилося з 4,5 до 2,7 рази. Тому з середини 2018 року сповільнилися темпи трудової еміграції з України і приріст заробітної плати, отриманої з-за кордону», — йдеться в звіті.

Відзначається, що різниця скоротилася завдяки високим темпам зростання зарплат в Україні, а також зміцненню гривні.

За прогнозами НБУ, надалі визначальним фактором зміни доходів населення буде зростання заробітної плати, отриманої в Україні.

«Очікується, що в середньостроковій перспективі реальні темпи її зростання складуть 4-6%», — говориться в звіті.

При цьому наголошується, що конкуренція роботодавців за робочу силу і швидке зростання зарплати, а не продуктивності праці, погіршує операційну ефективність підприємств.

Раніше в НБУ зафіксували, що тенденція відтоку робочої сили за кордон майже зупинилася.

Нагадаємо, за підсумками першого півріччя 2019 року на працівників з України доводилося 90% поданих заяв на працевлаштування для іноземців у Польщі. В цілому в першому півріччі було подано 846 тисяч таких заяв, що приблизно на 13% більше, якщо порівнювати з торішніми показниками.

Також повідомлялося, що кількість громадян України, які виїхали на заробітки до Польщі, становить від 1,2 млн до 1,5 млн осіб.

Також стало відомо, що Україна посіла перше місце за дозволами на проживання в країнах Євросоюзу: у 2018 році їх отримали 527 тисяч наших співгромадян (78% дозволів на проживання в Польщі).

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
    Ви не авторизувались.
    Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
    ваш коментар:

    Останні новини за сьогодні: