Новини / Політика / Раді запропонували дозволити в Україні подвійне громадянство
20 лютого 2013, 12:55
Розмір шрифта: А А А

Раді запропонували дозволити в Україні подвійне громадянство

Раді запропонували дозволити в Україні подвійне громадянство, Верховна Рада України, Лев Миримський, подвійне громадянство, законопроект
Раді запропонували дозволити в Україні подвійне громадянство

Народний депутат Верховної Ради України Лев Миримський пропонує на законодавчому рівні дозволити в Україні подвійне громадянство, відповідний проект закону зареєстрований у парламенті в п‘ятницю, 15 лютого.

Проект закону передбачає, що при отриманні будь-яким українським громадянином, що досягнув 18-річного віку, громадянства іноземної держави немає необхідності відмовлятися від громадянства України. Потрібно лише надати документи, що підтверджують наявність громадянства іноземної держави до центрального органу виконавчої влади з питань громадянства, який поставить в українському паспорті відмітку про наявність громадянства іноземної держави. Якщо громадянин України набув громадянство (підданство) іншої держави або держав, то у правових відносинах з Україною він визнається лише громадянином України.

Згідно з документом, іноземці також мають право за власним бажанням, не відмовляючись від громадянства своєї держави, клопотати про прийняття їх у громадянство України. Разом з тим, документ залишає принцип єдиного громадянства в Україні, не змінюючи його формулювання: «єдине громадянство — громадянство держави Україна, яке виключає можливість існування громадянства адміністративно-територіальних одиниць України».

На думку автора законопроекту, система подвійного громадянства поширена в усьому світі, і якщо Україна прагне до Європи, її громадянам також необхідно дозволити мати два паспорти.

«Система подвійного громадянства обумовлена реальністю нинішнього життя. Причини для цього можуть бути різні — прагнення підвищити рівень життя для себе і своєї сім’ї, бажання дати хорошу освіту дітям. Крім того, громадянство іншої держави може стати більш надійною гарантією збереження інвестиційної банківської таємниці», — вважає Миримський.

В Україні на даний момент заборонено мати подвійне громадянство. Для того, щоб отримати паспорт іншої країни, слід відмовитися від українського. Разом з тим, чимало українських громадян всупереч закону мають громадянство ще однієї держави.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: