Новини / Політика / Законопроект про декриміналізацію економзлочинів встановлює рекордні розміри штрафів
15 жовтня 2011, 08:07
Розмір шрифта: А А А

Законопроект про декриміналізацію економзлочинів встановлює рекордні розміри штрафів

Законопроект про декриміналізацію економзлочинів встановлює рекордні розміри штрафів, Верховна Рада України, законопроект, корупція, розмір штрафу, Кримінальний кодекс України
Законопроект про декриміналізацію економзлочинів встановлює рекордні розміри штрафів

Президентський законопроект про гуманізацію відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності встановлює рекордні в історії розміри штрафів.

Таку думку висловив експерт «Реформаторського клубу», співавтор законопроекту про декриміналізацію економічних злочинів Олександр Банчук в ході «круглого столу» у вівторок.

«У законопроекті є дуже небезпечні речі, які необхідно змінювати до другого читання. Законопроект називається про гуманізацію відповідальності, (…) та розміри штрафів з нинішніх, наприклад, 17-34 тис збільшуються до 850 тис грн. Такого розміру штрафу у кримінальному законодавстві в історії нашої країни ще не було», — сказав А. Банчук.

Як він пояснив, законопроект розробляли експерти «Реформаторського клубу» паралельно з Кабінетом міністрів.

«Робота велася паралельно і все те, що прийнято в першому читанні — це не зовсім те, що ми підтримуємо … частини штрафів, у нас цього взагалі не було. І нам не зрозуміло, чому встановлюються такі великі розміри штрафів. Ми також зверталися до уряду з проханням скасувати ці норми, але відповіді не почули», — сказав А. Банчук.

Крім цього, він зазначив, що зміни до ч.3 ст.53 Кримінального кодексу передбачають, що розміри штрафу мають бути не менше, ніж розмір нанесеного збитку.

«Що це означає? Це означає, що особу фактично два рази каратимуть за одне і те саме діяння. (…) Законопроект передбачає, що крім відшкодування розміру завданого збитку державі, наприклад 500 тис грн, заплатити ще 500 тис грн штрафу, оскільки менше суд не може призначити відповідно до цього законопроекту», — зазначив А. Банчук.

Це, за його словами, означатиме повну конфіскацію майна, оскільки більшість осіб буде не в змозі сплатити штрафи без такого радикального кроку.

«Тут порушується принцип індивідуальності покарання. Тобто, коли винуватцю доведеться продати все майно, щоб заплатити штраф, постраждає вся його родина, діти, дружина, батьки, можливо не працездатні і ними забезпечувані. В європейських країнах вже давним-давно від цього відмовилися. Загальна конфіскація майна за вчинені діяння — це радянська практика. Бо в такому разі не тільки винний несе покарання, але і всі його близькі», — сказав експерт.

Крім цього, він зазначив, що в прийнятому за основу в першому читанні законопроекті існує корупційний ризик — це різниця між мінімальним і максимальним розміром штрафу.

«Наприклад стаття 129 передбачає штраф від 170 до 250 тис грн. У такому випадку законодавець надає суду можливість на свій розсуд визначати розмір штрафу», — зазначив А. Банчук.

Він пояснив, що в даному законопроекті пропонується тяжкість злочину визначати крім терміну позбавлення волі, розміром штрафу. А тяжкість злочину, в основному, впливає на терміни зняття, або погашення судимості. Це є можливістю реалізації своїх прав після винесення вироку і сплати штрафу.

«Прийнятий за основу законопроект порушив всю цю систему. І виходить, що тяжким злочином є злочин, що передбачає позбавлення волі строком від 5 до 10 років або штраф у розмірі від 20 до 30 тис неоподатковуваних мінімумів. Візьмемо, приміром, заняття гральним бізнесом, який зараз передбачає лише штраф і це не тяжкий злочин. У разі прийняття цього закону, це стане тяжким злочином. Отже, знову ж таки, гуманізації немає», — сказав А. Банчук.

Як повідомлялося, Верховна Рада підтримала в першому читанні президентський законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (Щодо гуманізації відповідальності за правопорушення у сфері господарської діяльності) у першому читанні.

У законопроекті пропонується за вчинення злочину в господарській сфері замість покарання у вигляді позбавлення волі ввести санкцію у вигляді штрафу.

Пропонується також встановити, що штраф може бути замінений судом на інше покарання лише у разі його несплати в строк, встановлений судовим рішенням.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

У Раді хочуть українізувати газети і журнали

31 травня 2017, 16:31

Останні новини за сьогодні: