Новини / Політика / Єврокомісія прийняла рішення про підписання асоціації з Україною
15 травня 2013, 21:55
Розмір шрифта: А А А

Єврокомісія прийняла рішення про підписання асоціації з Україною

Єврокомісія прийняла рішення про підписання асоціації з Україною, єврокомісія, Угода про асоціацію, Україна-ЄС, МЗС України
Єврокомісія прийняла рішення про підписання асоціації з Україною

Єврокомісія затвердила рішення щодо Угоди про асоціацію з Україною. Європейські комісари рекомендували Раді ЄС підписати документ, але тоді, коли Київ виконає всі позначені раніше критерії.

«Не передбачаючи майбутнє політичне рішення щодо підписання, Європейська комісія схвалила пропозиції Ради ЄС щодо підписання, тимчасового застосування та укладення Угоди про асоціацію Україна-ЄС, яку буде передано Раді ЄС для подальших процедур», — йдеться у повідомленні ЄК.

У комісії зазначили, що це рішення дасть ЄС можливість зробити необхідні підготовчі кроки для того, щоб бути технічно готовими для можливого підписання Угоди про асоціацію та зону вільної торгівлі з Україною до саміту Східного партнерства у Вільнюсі, який запланований на листопад 2013 року.

При цьому у Брюсселі наголосили, що Угода буде підписана тільки тоді, коли Україна створить необхідні політичні умови.

«Зараз тільки українська влада повинна вирішити решту проблем для того, щоб підписати Угоду», — йдеться у заяві комісії.

«Підписання Угоди залишається залежним від рішучих дій і відчутного прогресу української влади, позначених у грудневих висновках Ради, і буде оцінюватися державами-членами до саміту Вільнюсі у кінці цього року», — повідомила ЄК.

В Єврокомісії пояснили, що до того часу, як дозволити підписання, держави-члени повинні мати достатньо часу для своїх внутрішніх процедур, включаючи консультації з національними парламентами. Беручи до уваги тривалість і складність угоди, цей процес займе не менше шести місяців.

Нагадаємо, на листопадовому саміті у Вільнюсі Україна і ЄС планують підписати Угоду про асоціацію. В Європейській комісії раніше визначили термін для видимого прогресу — травень. Зокрема, українська влада повинна продемонструвати відчутний прогрес у вирішенні окреслених ЄС проблем: виборчого законодавства, вибіркового правосуддя та імплементації реформ, закладених на порядок денний асоціації.

Брюссель неодноразово закликав Київ звільнити екс-прем'єра Тимошенко і колишнього главу МВС Юрія Луценка. Луценка було помилувано 7 квітня президентом Віктором Януковичем. Якщо угода не буде підписана у Вільнюсі 2013 році, перспектива її підписання буде відтермінована на невизначений строк.

Днями глава українського МЗС Леонід Кожара під час візиту до Лондона заявив, що українська влада не може втручатися у «верховенство закону» і не планує звільняти Тимошенко, а «одна кримінальна справа» не повинна зруйнувати відносини України з ЄС.

Якщо угода не буде підписана у Вільнюсі 2013 році, перспектива її підписання буде відкладена на невизначений термін.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Єврокомісія схвалила ініціативу про декретну відпустку для чоловіків

27 квітня 2017, 17:08

Україна і ЄС почали операцію з контролю кордону

4 квітня 2017, 12:33

Українці отримують третину шенгенських віз безкоштовно

30 березня 2017, 19:38

Польща тимчасово закриває свої консульські установи в Україні

29 березня 2017, 16:34

Останні новини за сьогодні: