Новини / Політика / Сьогодні в Гаазі розпочнуться слухання «Україна проти РФ»
10 червня 2019, 08:49
Розмір шрифта: А А А

Сьогодні в Гаазі розпочнуться слухання «Україна проти РФ»

Сьогодні в Гаазі розпочнуться слухання "Україна проти РФ",
Сьогодні в Гаазі розпочнуться слухання «Україна проти РФ»

Сьогодні, 10 червня, в Гаазі розпочнуться усні слухання в рамках міждержавного арбітражного розгляду, ініційованого Україною проти Росії в 2016 році на підставі Конвенції ООН з морського права 1982 року для розгляду справи, що стосується прав прибережної держави в Чорному і Азовському морях, а також Керченській протоці, повідомляє УНН.

За інформацією агентства, слухання будуть проходити з 10 по 15 червня в Постійної палаті третейського суду в Гаазі.

Якщо за підсумками засідання арбітражний суд погодиться з аргументами України, процес продовжиться розглядом спору по суті.

Агентом України на майбутніх слуханнях буде виступати заступник міністра закордонних справ з питань європейської інтеграції Олена Зеркаль.

Арбітражний суд, сформований двома країнами в 2016 році в складі 5 арбітрів, заслухає аргументи сторін з питань юрисдикції. За підсумками він повинен вирішити, чи є у нього достатня компетенція для розгляду скарги.

НАЙВАЖЛИВІШЕ В TELEGRAM

Представником Російської Федерації на слуханнях призначений посол з особливих доручень МЗС Росії Дмитро Лобач.

Минулого тижня в Гаазі в Нідерландах, де працює Міжнародний суд, найвищий судовий орган в системі Організації Об'єднаних Націй, завершилися чергові слухання у справі «Україна проти Російської Федерації».

Обидві сторони по черзі виклали свої аргументи щодо того, чи повинен суд визнати свою юрисдикцію в цій справі і пере.йті до її розгляду по суті (як того хоче українська сторона), чи ні (чого домагається Росія). Тепер Міжнародний суд повинен прийняти рішення з цього приводу, але точна дата ще не відома, суд обіцяє оголосити її «в належний час»

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
    Ви не авторизувались.
    Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
    ваш коментар:

    Останні новини за сьогодні: