Новини / Політика / Туреччина і Вірменія підписали договір про нормалізацію відносин
12 жовтня 2009, 15:02
Розмір шрифта: А А А

Туреччина і Вірменія підписали договір про нормалізацію відносин

Туреччина і Вірменія підписали договір про нормалізацію  відносин, Туреччина, Вірменія, Цюріх, протокол
Туреччина і Вірменія підписали договір про нормалізацію відносин

Голови МЗС Туреччини і Вірменії підписали в Цюріху документи про нормалізацію двосторонніх відносин, поклавши край майже віковій ворожнечі. «Протокол про встановлення дипвідносин» і «Протокол про розвиток двосторонніх відносин» підписали глави МЗС Туреччини і Вірменії Ахмет Давутоглу і Едвард Налбандян. Після підписання документи повинні бути схвалені парламентами двох країн.

Підписання армяно-турецьких протоколів затягнулося на три години із-за розбіжностей по завершальних виступах: вірменська сторона в своєму виступі хотіла побічно згадати геноцид 1915 року, а турецька — конфлікт в Нагірному Карабаху кінця XX століття, повідомило джерело, близьке до переговорного процесу.

Держсекретар США Хілларі Клінтон заявила в суботу, що її країна робитиме все від себе залежне, щоб закріпити успіх, досягнутий Туреччиною і Вірменією після підписання протоколів про встановлення дипломатичних відносин.

Держсекретар США, яка також виразила задоволення досягнутими між Туреччиною і Вірменією угодами, підтвердила, що у представників обох держав були деякі розбіжності, із-за яких підписання протоколів було відкладене.

«Розбіжності були у обох сторін», — повідомила Клінтон в інтерв‘ю репортерам на борту літака на шляху до Лондона.

Нормалізація відносин між Вірменією і Туреччиною до рішення карабахського конфлікту суперечить національним інтересам Азербайджану і кидає тінь на братерські відносини з Туреччиною, повідомляється в заяві МЗС Азербайджану у зв’язку з підписанням в Швейцарії протоколів про встановлення дипломатичних зв‘язків і розвиток двосторонніх відносин між Туреччиною і Вірменією.

Межа між Туреччиною і Вірменією була закрита з 1993 року. Туреччина висуває ряд передумів для налагодження двосторонніх зв’язків, зокрема, відмова Вірменії від політики міжнародного визнання геноциду вірмен і врегулювання карабахського конфлікту. У Єревані, з свого боку, заявляють про готовність до встановлення дипвідносин з Туреччиною без попередніх умов.

Переговори, направлені на нормалізацію двосторонніх відносин, Туреччина і Вірменія вели з 2007 року за посередництвом Швейцарії.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Українці побили рекорд поїздок до Туреччини

3 квітня 2017, 14:20

Україну завалюють дешевими турецькими помідорами

21 березня 2017, 17:04

Останні новини за сьогодні: