Новини / Політика / ЦВК Росії прибрала двох конкурентів Путіна
24 січня 2012, 21:30
Розмір шрифта: А А А

ЦВК Росії прибрала двох конкурентів Путіна

ЦВК Росії прибрала двох конкурентів Путіна, Росія, Володимир Путін, конкуренція, вибори Президента
ЦВК Росії прибрала двох конкурентів Путіна

«За результатами перевірки кандидат Михайло Прохоров набрав необхідну кількість підписів на свою підтримку та буде зареєстрований кандидатом у президенти Росії. Таким чином, з урахуванням уже зареєстрованих кандидатів — Володимира Путіна, Сергія Миронова, Володимира Жириновського та Геннадія Зюганова, у виборчих бюлетенях буде п‘ять кандидатів», — сказав Конкін.

Член партії «Яблуко» Григорій Явлінський та іркутський губернатор Дмитро Мезенцев не змогли пройти реєстрацію як кандидати через велику кількість забракованих підписів, наданих в ЦВК на їх підтримку.

Нагадаємо, відповідно до законодавства, кандидат в президенти повинен подати мінімум 2 млн підписів на свою підтримку. Центрвиборчком бере для перевірки 20% підписів (мінімум 400 тисяч), з них допускається тільки 5% браку (тобто 20 тисяч). Якщо налічують більше 5% браку, то відбувається друга вибірка. При другій вибірці випадково відбирається ще 200 тисяч підписів.

За даними газети «Комерсант», за підсумками перевірки першої вибірки у Явлінського забраковано понад 20% підписів. Основна претензія — ксерокопія підписних листів, в той час як за законом це повинні бути оригінали. Що стосується Дмитра Мезенцева, то при перевірці перших 100 тисяч підписів у нього виявили 15% браку, що дає менше 2 мільйонів підписів.

Приміром, у Михайла Прохорова знайшли трохи більше 4% браку в підписах.

Явлінський заявив про 2 мільйони 86 тисяч 242 підписи, прийнято було 286 тис 50 підписів. Мезенцев заявив про 2 мільйони 66 тисяч підписів, було прийнято 26 000.

У Росії раніше заявляли, що відмова зареєструвати Явлінського може об’єднати опозицію. Нібито вже зазвучали заклики зробити вимогу реєстрації Явлінського головним гаслом мітингу 4 лютого.

«Я вважаю, що зняття Григорія Явлінського — це удар по легітимності виборів президента Росії», — заявив Прохоров, при цьому він закликав й інші політичні сили підтримати Явлінського.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: