Новини / Політика / Влада заблокувала участь опозиції в місцевих виборах
12 жовтня 2010, 12:04
Розмір шрифта: А А А

Влада заблокувала участь опозиції в місцевих виборах

Влада заблокувала участь опозиції в місцевих виборах, Центральна виборча комісія, Жанна Усенко-Чорна, опозиція, місцеві вибори, Україна, влада, Андрій Магера
Влада заблокувала участь опозиції в місцевих виборах

Заступник голови Центральної виборчої комісії Жанна Усенко-Чорна заявляє, що влада заблокувала участь опозиційних сил у місцевих виборах.

«Вперше за останні роки в Україні сформовані комісії не на паритетних засадах, а при повному домінуванні окремої політичної сили», — Заявила Усенко-Чорна на зустрічі з делегацією Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи.

«Сьогодні одна з політичних сил по суті позбавлена можливості брати участь у виборах», — підкреслила вона. Крім того, за її словами, в діяльність політичних партій втручаються органи виконавчої влади з метою «адміністративним шляхом заблокувати участь у виборах у тому чи іншому регіоні конкретної політичної сили».

Серед недоліків чинного законодавства про місцеві вибори Усенко-Чорна також назвала скорочення термінів виборчого процесу, що робить неможливим оскарження дій виборчих комісій. «Закон виписаний таким чином, щоб максимально розширити поле для використання адміністративного ресурсу», — зазначила вона.

Заступник голови ЦВК Андрій Магера зазначив, що у ЦВК є повноваження на розгляд скарг по місцевих виборах, але вони дуже обмежені. За його словами, ці повноваження фактично зводяться до того, то ЦВК розглядає скарги про бездіяльність виборчих комісії щодо встановлення результатів.

«Ми змушені залишати без розгляду скарги, на які насправді необхідно реагувати», — підкреслив він.

За даними Комітету виборців України, найбільша кількість відмов у реєстрації кандидатів на місцевих виборах отримали Всеукраїнське об'єднання Свобода, Батьківщина, Фронт змін та Сильна Україна.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: