Новини / Політика / Європарламент погодився на спрощення візового режиму з Україною
15 листопада 2007, 08:24
Розмір шрифта: А А А

Європарламент погодився на спрощення візового режиму з Україною

Європарламент погодився на спрощення візового режиму з Україною, європарламент, візовий режим, Україна, ЄС, угоди про реадмісію, Данія
Європарламент погодився на спрощення візового режиму з Україною

Європарламент дав згоду на вступ в силу угод про спрощення візового режиму і реадміссії з Україною. Як передає УНІАН, відповідні проекти доповідей Барбари Кудріцкої (група народних партій, Польща) були підтримані сьогодні, 13 листопада, на засіданні Європарламенту в Страсбурзі. За проект доповіді про надання згоди на вступ в силу угоди про спрощення візового режиму проголосували 539 депутатів, проти — 36, утрималися — 12. Проект доповіді про вступ в силу угоди про реадміссїю був підтриманий більшістю голосів (голосування проводилося шляхом підняття рук).

3 жовтня Комітет з питань цивільних свобод, юстиції і внутрішніх справ Європарламенту, а 11 вересня Комітет з питань закордонних справ підтримали угоди про спрощення візового режиму і реадміссії з Україною. Обидві угоди було підписано 18 червня в Люксембурзі, парафовані — 27 жовтня 2006 року в Хельсінкі під час саміту УКРАЇНА-ЄС. ЄС вимагає від України до вступу в силу угод відмінити візи для громадян Румунії і Болгарії з метою встановлення однакового відношення до всіх громадян країн-членів Євросоюзу.

Угода про полегшення візового режиму передбачає фіксовану ціну візового збору в 35 євро, надання безкоштовних віз певним категоріям громадян, зокрема, студентам, журналістам, близьким родичам і тому подібне. За новою угодою консул, у разі відмови в оформленні візи, повинен пояснити громадянинові причини цього. Дія угоди не розповсюджуватиметься на Данію, Ірландію і Великобританію.

Угода про реадміссію встановлює чіткі критерії коли і як повертати осіб, що незаконно проживають на території країн-членів ЄС і України. Ці зобов’язання стосуються як громадян України і країн-членів ЄС, так і осіб без громадянства. Положення угоди об реадміссії громадян третіх країн і осіб без громадянства вступають в силу через 2 роки перехідного періоду. Угода не діятиме на території Данії.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: