Новини / Політика / У Бірмі тисячі ченців вимагають відставки військового уряду
24 вересня 2007, 08:12
Розмір шрифта: А А А

У Бірмі тисячі ченців вимагають відставки військового уряду

У Бірмі тисячі ченців вимагають відставки військового уряду, мітинг буддійських ченців, маніфістаціі в Бірмі, Аун Сан сучи
У Бірмі тисячі ченців вимагають відставки військового уряду

У Бірмі шостий день підряд продовжуються масові акції протесту, в ході яких тисячі буддійських ченців вимагають відставки військового уряду країни, повідомляє Бі-бі-сі.

У місті Мандалай — духовному центрі Бірми — на вулиці вийшли близько двох тисяч людей, в Рангуні демонстрація зібрала близько тисячі ченців. Мітинги проходять ще в п‘яти містах країни.

 — Демонстрації почалися після подорожчання палива

За деякими даними, групі з 500 ченців в Рангуні вдалося підійти до будинку лідера демократичної опозиції Бірми Аун Сан Сучі, яка з 2003 року залишається під домашнім арештом.

Свідки повідомляють, що Сан Сучі привітала протестуючих з-за воріт свого будинку. При цьому поліція на короткий час відкрила прохід на вулицю, де живе політик.

В п’ятницю асоціація буддійських ченців Бірми назвала членів хунти «ворогами народу» і пообіцяла продовжувати мирні акції протесту до тих пір, поки «військова диктатура не буде зметена з лиця землі».

Ченці також відмовляються виконувати релігійні обряди щодо тих, хто пов‘язаний з військовим керівництвом Бірми.

Буддійські священики призвали жителів країни на знак солідарності з ними помолитися біля дверей своїх будинків в 20.00 за місцевим часом в неділю, понеділок і вівторок.

Військова влада Бірми не хотіла би вступати у відкрите протистояння з ченцями, які користуються в суспільстві великим авторитетом. Проте що довше продовжуються акції протесту, тим слабкіше хунта виглядає в очах народу.

Демонстрації почалися після подорожчання палива

Антиурядові демонстрації в Бірмі почалися ще в серпні після того, як уряд без попередження вдвічі підняв ціни на паливо. В результаті цього кроку вартість стислого газу, який використовується в автобусах, зросла в п’ятеро.

Минулого тижня до акцій протесту приєдналося буддійське духівництво, і тоді вони набули чималого розмаху.

На початку вересня буддійські ченці захопили в заручники близько 20 співробітників служб безпеки. Це відбулося за день після того, як в місті Пакокку була розігнана маніфестація протесту.

Хунта керує Бірмою з 1962 року. Військові керівники держави проігнорували результати демократичних виборів 1990 року, на яких переконливу перемогу отримала опозиція на чолі з Аун Сан Сучі.

В 1991 році Аун Сан Сучи, перебуваючи під домашнім арештом, отримала Нобелівську премію миру. Пересування опозиційного лідера як і раніше обмежені — в таких умовах вона провела 10 з 16 останніх років і не була на волі з 2003 року.

За ґрати були також кинуті тисячі її прихильників.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

У Лондоні тисячі людей протестують проти виходу з ЄС

25 березня 2017, 18:25

На Майдані багаття: чекають діалогу з Кабміном

20 лютого 2016, 19:41

Останні новини за сьогодні: