Новини / Політика / Велика Британія претендує на підводний шельф в Атлантиці
24 вересня 2007, 08:22
Розмір шрифта: А А А

Велика Британія претендує на підводний шельф в Атлантиці

Велика Британія претендує на підводний шельф в Атлантиці, підводний шельф в Південній Атлантиці, Британські води, претензії Британії на територію, Великобританія, ООН
Велика Британія претендує на підводний шельф в Атлантиці

Велика Британія має намір заявити в ООН свої претензії на обширні території підводного шельфу в Південній Атлантиці, де можуть бути зосереджені великі запаси нафти і газу, повідомляє РИА «Новости» з посиланням на газету «Guardian».

Британські інтереси тягнуться на території площею в десятки тисяч квадратних кілометрів в районі Фолклендських островів і острова Вознесіння в Південній Атлантиці та скелі Роколл в північній частині Атлантичного океану.

Термін подачі заявок на приналежність територій континентального шельфу на відстань до 350 миль від берегової лінії закінчується в травні 2009 року, і в даний час завершується процес збору і аналізу детальних геологічних і геофізичних досліджень, що проводяться британськими вченими-гідрографами.

За словами голови служби Гідрографії Великої Британії Кріса Карлтона, найцікавішим для освоєння буде шельфовий простір навколо Фолклендських островів, де може бути зосереджене до 60 мільйонів баррелів нафти.

Велика Британія вже зараз веде розвідку і пробний видобуток корисних копалин в 200-мильній економічній зоні навколо архіпелагу.

Проте через тривалі дипломатичні тертя з Аргентиною щодо статусу островів, не виключено, що спочатку Велика Британія подасть в ООН заявку на розробку шельфу поблизу острова Вознесіння, де можуть бути зосереджені потенційні запаси мінеральних ресурсів.

Ситуація зі скелею Роколл у північній Атлантиці поки теж далека від вирішення, оскільки на цю ж територію претендують, крім Великої Британії, Данія, Ісландія та Ірландія. За словами Кріса Карлтона, британська влада вже розпочала консультації з питання розмежування континентального шельфу з ісландською стороною.

В даний час країни світу активно ведуть процес подачі заявок в Комісію ООН з кордонів континентального шельфу. Серед країн, що вже подали заявки — Росія, Франція, Австралія, Ірландія, Норвегія, Нова Зеландія та інші країни.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Порошенко розраховує на підтримку України з боку «Великої сімки»

20 травня 2017, 15:51

Google запустить сервіс для пошуку роботи

19 травня 2017, 14:22

Останні новини за сьогодні: