Новини / Політика / Росія збільшить кількість своїх військ на Кавказі
30 квітня 2008, 08:10
Розмір шрифта: А А А

Росія збільшить кількість своїх військ на Кавказі

Росія збільшить кількість своїх військ на Кавказі, Абхазія, Південна Осетія, Росія, війська
Росія збільшить кількість своїх військ на Кавказі

Міноборони Росії у вівторок 29 квітня, звинуватило Грузію в провокаціях проти російських миротворців і пообіцяло дати жорстку і адекватну відповідь на будь-які спроби грузинської сторони використовувати силу проти миротворчих сил і громадян РФ в невизнаних республіках Абхазія і Південна Осетія.

Будь-які спроби з боку Грузії використовувати силу для вирішення конфліктів, застосувати насильницькі заходи проти російських миротворців, а також російських громадян, що знаходяться на території Абхазії і Південної Осетії, знаходитимуть адекватну і жорстку відповідь, — мовиться в повідомленні міністерства оборони.

Міноборони РФ завіряє, що російські миротворчі контингенти в зонах конфліктів на території Грузії будуть і надалі виконувати свої завдання на основі міжнародних зобов‘язань, що є у них. Проте, мовиться в повідомленні, нарощування грузинською стороною угрупування військ в безпосередній близькості від конфліктних зон, загрози застосування військової сили, провокації, що почастішали останнім часом, з боку грузинських властей перешкоджають виконанню російськими військовослужбовцями миротворчих завдань, вимушують миротворців вирішувати невластиві функції, вводити додаткові пости для забезпечення власної безпеки і підтримки миру в районах проведення миротворчих операцій.

Подібний розвиток подій викликав необхідність вимушеного збільшення в зонах конфліктів миротворчого контингенту Озброєних сил Російської Федерації в межах чисельності, визначеної раніше досягнутими міжнародними домовленостями в рамках рішень Ради розділів держав-учасників СНД, — повідомило Міноборони.

Як заявив минулого тижня посол по особливих дорученнях МЗС РФ Валерій Кеняйкин, Росія у разі розв’язування грузинською стороною військового конфлікту в невизнаних республіках Абхазія і Південна Осетія застосує військові методи для захисту співвітчизників.

Нагадаємо, Тбілісі зажадав від Росії переглянути останні рішення відносно Абхазії і Південної Осетії, сприйняті грузинською стороною як посягання на її суверенітет, при цьому пообіцявши утриматися від поспішних і необдуманих кроків.

Тим часом, сьогодні, 29 квітня, МЗС РФ заявив, що заходи Росії по підтримці населення Абхазії і Південної Осетії не направлені на встановлення контролю над цими невизнаними республіками.

Абсолютно очевидно, що російські кроки направлені на забезпечення основоположних прав жителів Абхазії і Південної Осетії, а не на встановлення якого-небудь контролю над територіями невизнаних республік, — мовиться в документі, розміщеному у вівторок на сайті МЗС.

Нагадаємо, МЗС РФ повідомив 6 березня, що Росія відмінила введені в 1996 році торговельно-економічні, фінансові і транспортні санкції відносно Абхазії і запропонувала іншим країнам СНД також вийти з режиму обмежень відносно невизнаної республіки.

Президент РФ Володимир Путін 16 квітня доручив уряду розробити заходи по наданню наочної допомоги населенню Абхазії і Південної Осетії і взаємодіяти з фактичними органами влади невизнаних республік.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Коли чекати візовий режим з РФ і як він буде працювати

29 травня 2017, 13:53

Порошенко назвав умови для відновлення нормальних відносин з Росією

27 травня 2017, 18:45

Укрзалізниця не збирається припиняти пасажирське сполучення з РФ

25 травня 2017, 16:32

Останні новини за сьогодні: