Новини / Політика / З 1 травня розпочнуться виплати обіцяних Януковичем підвищень до пенсій
14 березня 2012, 12:25
Розмір шрифта: А А А

З 1 травня розпочнуться виплати обіцяних Януковичем підвищень до пенсій

З 1 травня розпочнуться виплати обіцяних Януковичем підвищень до пенсій, Пенсійний фонд, Віктор Янукович, соціальні ініціативи, підвищення пенсії, прожитковий мінімум
З 1 травня розпочнуться виплати обіцяних Януковичем підвищень до пенсій

Пенсійний фонд (ПФ) готовий забезпечити реалізацію соціальних ініціатив президента Віктора Януковича щодо підвищення пенсій. Про це йдеться у повідомленні ПФ.

«Всі заходи у галузі пенсійного забезпечення, передбачені новими соціальними ініціативами президента України Віктора Януковича, які були озвучені на розширеному засіданні Кабінету Міністрів 7 березня, Пенсійний фонд реалізує у чітко визначені терміни», — сказано в ньому.

Згідно з повідомленням, з 1 травня почнеться перерахунок пенсій для тих пенсіонерів, яким вона призначена до 2008 року. ПФ відзначає, що за розрахунками даний захід торкнеться 8,8 млн пенсіонерів, які протягом травня-грудня 2012 року у середньому додатково отримають 103,60 гривні щомісяця.

Окрім того, з 1 травня будуть підвищені до 42% прожиткового мінімуму непрацездатних осіб (замість існуючих 28%) доплати до пенсій членів сімей померлих інвалідів війни. «Кожен з них додатково отримає в середньому протягом травня-грудня 119,1 гривні», — йдеться в повідомленні.

Також, з 1 червня буде поетапно переглянуто розмір пенсій військовослужбовців, осіб командуючого і рядового складу, які покинули службу. ПФ також підкреслює, що для зростання пенсійних виплат для учасників війни держава має намір виділити додатково 449,3 млн гривень.

Нагадаємо, президент Віктор Янукович доручив Кабінету Міністрів з травня провести перерахунок пенсій.

Кількість пенсіонерів в Україні на 1 січня 2012 року склала 13,757 млн осіб, середній розмір пенсії — 1 246,34 гривні.

Нагадаємо, ще у середині лютого ZN.UA з посиланням на джерела, близькі до президента, повідомляло, що Янукович планує за 4-5 місяців до парламентських виборів (у жовтні-2012) підняти мінімальну пенсію і зарплату бюджетникам. Також планувалося підняти грошове забезпечення військовослужбовцям. Зокрема, за інформацією ZN.UA, новий міністр у вузькому колі заявив про намір підняти зарплати лейтенантам до $1000 (близько 8000 грн).

Як повідомлялося, Янукович раніше заявляв, що навесні держбюджет-2012 буде переглянуто за підсумками I кварталу і «обов'язково буде внесено зміни».

Нагадаємо, що станом на 1 січня 2012 року середній розмір пенсійної виплати в Україні склав 1 246,34 грн. Проте, абсолютна більшість з 13,8 млн українських пенсіонерів отримують менше 1000 грн.

Відповідно до закону про держбюджет на 2012 рік, встановлено такий прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність: з 1 січня — 822 грн, з 1 квітня — 838 грн, з 1 липня — 844 грн, з 1 жовтня — 856 грн, з 1 грудня — 884 грн.

Мінімальна пенсія встановлюється на рівні прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію

Коментарі (2)

Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Пенсійний вік зросте для більшості пенсіонерів

2 червня 2017, 15:15

Останні новини за сьогодні: