Новини / Політика / Південна Корея закликала Китай разом викликати штучні дощі над Жовтим морем
7 березня 2019, 08:39
Розмір шрифта: А А А

Південна Корея закликала Китай разом викликати штучні дощі над Жовтим морем

Південна Корея закликала Китай разом викликати штучні дощі над Жовтим морем, Жовте море, забруднення повітря, дощові хмари, дощ
Південна Корея закликала Китай разом викликати штучні дощі над Жовтим морем

Президент Південної Кореї Мун Чже Ін запропонував уряду Китаю спільно провокувати штучні дощі над Жовтим морем.

До цього корейці зробили першу самостійну спробу засіяти хмари над Жовтим морем, звідки періодично дмуть китайські вітру, йодидом срібла для появи дощових хмар, однак, як зазначили в корейському метеорологічному агентстві, цей експеримент не можна назвати успішним — слабкий дощ йшов всього кілька хвилин.

Багато жителів Південної Кореї звинувачують у періодичних проблемах із забрудненням повітря Китай. Саме з Жовтого моря періодично дмуть китайські вітри на Сеул, переносячи сильно забруднене повітря. Уряд Південної Кореї звинувачує Китай у перевищенні дрібних частинок (PM2.5) в атмосфері, які поступово переходять і на корейську територію.

Тому після першої невдалої спроби самостійно спровокувати дощ над морем, південнокорейський президент, який раніше заявляв, що саме Китай несе часткову відповідальність за забруднення повітря в країні, запропонував провести подібний експеримент спільно з КНР. Там, за його словами, у китайських учених набагато краще розвинені технології засіву хмар, тому спільний проект буде набагато результативніше.

Крім можливої співпраці з Китаєм в засіві хмар, Мун Чже Ін закликав створити спільну програму моніторингу якості повітря і попередження про перевищення ГДК. За його словами, Китай скаржився на те, що забруднення з Південної Кореї, навпаки, рухається в бік Шанхаю, так що співпраця країн в цій області, на думку глави Південної Кореї, буде взаємовигідною.

Як відомо, раніше Всесвітня організація охорони здоров‘я назвала якість повітря головною загрозою здоров’ю людей в 2019 році, так як 9 з 10 жителів Землі щодня дихають забрудненим повітрям

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Українців на вихідних чекають дощі та похолодання

7 квітня 2017, 17:52

В Україні відчувається нестача води — Семерак

28 березня 2017, 10:03

Останні новини за сьогодні: