Новини / Політика / Transparency International докоряє Україні за відсутність справи про корупцію Януковича
23 травня 2017, 17:48
Розмір шрифта: А А А

Transparency International докоряє Україні за відсутність справи про корупцію Януковича

Transparency International докоряє Україні за відсутність справи про корупцію Януковича, Transparency International, кримінальна відповідальність, корупція, Янукович
Transparency International докоряє Україні за відсутність справи про корупцію Януковича

Міжнародний рух Transparency International шкодує, що Україна досі не притягнула до кримінальної відповідальності за корупцію екс-президента Віктора Януковича.

Про це у вівторок на прес-конференції в Києві заявив глава TI Хосе Угас.

«Люди в усьому світі, як і в Україні, очікували дуже сильної реакції в зв‘язку з корупцією Януковича, щоб перервати ланцюг безкарності і щоб ті люди, які були причетні до корупції, були покарані», — сказав він.
Разом з тим, за словами Угаса, в Україні є тільки одна справа проти Януковича — про держзраду, проте немає жодного серйозного розслідування його корупційних діянь.

«Ми були дуже здивовані, коли в цей раз ми повернулися, і немає жодної справи в суді проти Януковича з приводу корупції. В суді знаходиться лише справа про звинувачення його в зраді, але це не стосується корупції. Називаються різні цифри, які Янукович вивів з України», — сказав він.

«В індексі сприйняття корупції за 2016 рік Україна отримала 29 балів зі 100 можливих. Це досить поганий результат, адже це дало Україні 131 місце з 176 країн, що означає, що Україна внизу цього списку», — зазначив він.

Угас повідомив, що ця думка була донесено представниками Transparency International генпрокурору України і главі НАБУ.В свою чергу виконавчий директор «Transparency International Україна» Ярослав Юрчишин додав, що, незважаючи на запуск системи електронного декларування, до сих пір ніхто не притягнутий до відповідальності за неправдиву інформацію в декларації.

«Обіцяли почати дискусію щодо антикорупційного суду, як необхідного механізму притягнення до відповідальності, з огляду на критичну неефективність діяльності судової системи в Україні. На жаль, дискусія досі не почалася, законопроект єдиний зареєстрований не з ініціативи президента, а з ініціативи депутатів, до сих пір не приступили до його розгляду по суті», — сказав він.Як відомо, в листопаді 2016 року Україна увійшла до п’ятірки країн, де більше половини населення вважають корупцію проблемою, яка заважає розвиватися економіці.

18 травня Верховній Раді не вистачило голосів, щоб проголосувати за проект постанови, яким пропонувалося РНБО ввести санкції проти Віктора Януковича і його оточення.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Українці вимагають посилити покарання за давання хабара

17 квітня 2017, 20:36

88% топ-менеджерів назвали Україну корумпованою

11 квітня 2017, 10:15

В Раді проголосували за кримінальну відповідальність за жорстокість до тварин

4 квітня 2017, 15:54

В ЄС кажуть, що корупціонери перетворюють Україну на банкомат

30 березня 2017, 15:12

Останні новини за сьогодні: