Новини / Суспільство / 42% переселенців хочуть повернутися назад — опитування
31 березня 2017, 16:36
Розмір шрифта: А А А

42% переселенців хочуть повернутися назад — опитування

42% переселенців хочуть повернутися назад - опитування, переселенці, фінансовий стан, Донбас
42% переселенців хочуть повернутися назад — опитування

42% переселенців заявили про намір повернутися додому в Донбас і окупований Крим. Про це повідомляє прес-служба Міністерства з питань тимчасово окупованих територій і внутрішньо переміщених осіб

У прес-службі зазначили, що згідно з результатами нового дослідження Світового банку 75% переселенців відповіли, що залишили свої будинки в 2014 році вперше в житті.

34% респондентів сказали, що не хочуть повертатися. Ще 26% вважають, що їм доведеться повернутися проти своєї волі через відсутність роботи, високу орендну плату за житло і з інших причин.

68% опитаних вважають, що фінансовий стан їх сім'ї погіршилося після переселення.

«Примітно, що серед опитаних жителів частка тих, хто також говорить про погіршення економічної ситуації протягом останнього року, ще вищий і становить 75%», — підкреслили в прес-службі.

Головними причинами для переселення стали, насамперед, проблеми безпеки і переслідувань, політичні уподобання, наявність рідних або друзів в регіонах і можливість працевлаштування за кордоном.

«Про те, що переселення розглядається як постійна ситуація, переважно, каже молодь. Що стосується повернення додому або відвідування колишнього місця проживання, то виникають обмеження, зумовлені ситуацією з безпекою», — сказала керівник проекту Світового банку Холлі Беннер.

54% переселенців заявляють, що мають стабільну роботу, 28% — зайняті частково. 35% всіх опитаних ВПО залишаються працювати там, де і працювали до переїзду, ще 20% втратили роботу після переселення і тільки 5% знайшли нову роботу.

Найбільшою проблемою переселенці називають високу орендну плату за житло (46%) і дискримінацію з боку домовласників за географічною ознакою (19%).

44% переселенців очікують погіршення свого життя.

«Така ситуація — величезний виклик для всієї влади. Даних багато, вони достатньо красномовні, нам потрібно їх ретельно проаналізувати і, можливо, внести зміни в плани у своїй роботі», — заявив заступник міністра Георгій Лою.

Опитування проводилося в 2017 році, в ході дослідження було опитано дві тисячі переселенців і дві тисячі мешканців приймаючих громад.23 березня Верховна Рада виключила довідку про взяття на облік переселенців зі списку документів, в які вносяться відомості про місце перебування, а також врегулювала питання оплати комунальних послуг для них.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Українські банки зобов'язали жорсткіше перевіряти операції клієнтів

29 травня 2017, 14:17

Останні новини за сьогодні: