Новини / Суспільство / 500 000 українців мають друге громадянство в інших країнах — Global Ukrainians
23 березня 2017, 09:22
Розмір шрифта: А А А

500 000 українців мають друге громадянство в інших країнах — Global Ukrainians

500 000 українців мають друге громадянство в інших країнах - Global Ukrainians, паспорт, подвійне громадянство, українці, Global Ukrainians
500 000 українців мають друге громадянство в інших країнах — Global Ukrainians

Для закордонних українців паспорт не дає можливості жодним чином ним зловживати, а є у більшій мірі лише маркером самоідентифікації. Саме тому діаспору так обурив законопроект, що передбачає позбавлення українського громадянства тих осіб, які мають паспорти інших держав.
Таку думку в ефірі Громадського радіо висловила співзасновниця мережі Global Ukrainians Віолета Москалу, передає медіапортал VIDIA.
«В цьому законопроекті чітко прописана автоматична заборона мати український паспорт у випадку, якщо є інше громадянство. І на сьогодні ми знаємо, що є мінімум 500 000 українців, які мають друге громадянство в інших країнах», — сказала Москалу.
За її словами, реакція діаспори дуже консолідована: «Якщо подивитися на офіційні заяви від найважливіших діаспорних організацій: Світовий конгрес українців написав публічну заяву, де вони кажуть, що законопроект дуже шкідливий.
Українська координаційна всесвітня рада так само зробила заяву. Ми від Global Ukrainians зробили її буквально в перший день».
«Ми попросили звернути увагу на те, що є великі ризики для закордонних українців, а також створити національну комісію з широкого кола питань, пов’язаних з громадянством та із захисту прав закордонних українців. Найбільше здивувало, коли ми спілкувалися з різними народними депутатами в різних фракціях, ніхто навіть не подумав, в чому причина такої реакції. Крім цього законопроекту від президента, є 4-5 інших — різні партії хочуть знайти інструмент, щоб позбавитися від незручних депутатів», — наголосила співзасновниця Global Ukrainians.
«Ми пропонуємо повернутися до парадигми більш здорового глузду, прагматизму і реально дивитися на цифри, — додала вона. — Фінансова підтримка під час Майдану — це одне. Але ми знайшли дані, що вона була і до Майдану. Наприклад, 2012 року за докладом представництва України Міжнародної організації з міграції суми приватних грошових переказів, що надійшли в Україну в 2012 році, оцінюються на рівні 7,5 мільярдів доларів США, що становить 4% ВВП України в тому ж році. Загальний обсяг прямих іноземних інвестицій за той же 2012 рік був 6 мільярдів доларів США. Ми бачимо, що діаспора є найбільшим інвестором і фінансовою підтримкою для України».
За словами Віолети Москалу, прийняття цього законопроекту можна розцінювати як наступ на права людини.
«В Україні ніхто не має права позбавляти громадянства. Цей нещасний законопроект — це для нас якийсь діаспорний глобальний майдан. На першій прес-конференції ми порівняли, що для нас ці закони схожі на закони 16 січня», — зауважила вона.
«Дуже довгий час нас психологічно тримали у заручниках через невизначення законів і через те, що це хибно інтерпретується: ви порушуєте закон. Коли в 2014 році я почала читати закон про громадянство і Конституцію, радилася із друзями-юристами, мені пояснили з юридичної точки зору: коли написано, що не визнається, в жодному разі це не можна трактувати — забороняється. Тобто, єдине громадянство — це єдине для нас усіх, а не визнається — це не забороняється», — пояснила Віолета Москалу.
Нагадаємо, діаспора просить публічних слухань щодо змін до закону про громадянство. 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
    Ви не авторизувались.
    Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
    ваш коментар:

    Читайте також:

    Останні новини за сьогодні: