Новини / Суспільство / Посадовцям видаватимуть сертифікати про знання мови
28 лютого 2017, 09:17
Розмір шрифта: А А А

Посадовцям видаватимуть сертифікати про знання мови

Посадовцям видаватимуть сертифікати про знання мови, Україна, українська мова, чиновники, сертифікат
Посадовцям видаватимуть сертифікати про знання мови

В Україні можуть з‘явитися мовні відомства. Це передбачають три законопроекти про державну мову, які нещодавно зареєстрували у Верховній Раді.

— У проектах прописали роботу Центру української мови, що видаватиме чиновникам сертифікати про знання мови. Також — Термінологічного центру та Національної комісії щодо знання української, — каже 41-річна Ганна Черненко, кандидат філологічних наук з Інституту філології КНУ імені Тараса Шевченка. — Вказано, що 75 відсотків національних ЗМІ мають бути україномовними. В електронних медіа державною мовою повинно бути не менше половини статей. Книжковий тираж українською має перевищувати наклад іноземною. Один із законопроектів має недолік. Гарантує права на розвиток мов корінних народів, але не прописано, які саме мови вважати корінними.

За порушення мовного законодавства передбачений штраф 3,4–8,5 тис. грн.

— Без прийняття подібних законів українську мову надалі витіснятиме російська, — говорить директор Інституту української мови Павло Гриценко. — У радянські часи діяла ціла система русифікації. Для спеціалістів із російської проводили конференції, їм платили більші зарплати. Зараз має з’явитися ефективна модель популяризації нашої рідної мови.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
    Ви не авторизувались.
    Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
    ваш коментар:

    Читайте також:

    Останні новини за сьогодні: