Новини / Суспільство / Вчені підрахували, що лише 5% населення Землі є здоровими
11 червня 2015, 16:53
Розмір шрифта: А А А

Вчені підрахували, що лише 5% населення Землі є здоровими

Вчені підрахували, що лише 5% населення Землі є здоровими, здоров’я, хвороби, опитування, Теодор Вос
Вчені підрахували, що лише 5% населення Землі є здоровими

Міжнародний колектив медиків провів своєрідний перепис населення планети і прийшов до висновку, що близько 95% мешканців земної кулі можна визнати здоровими людьми, і приблизно третина з них страждає від п’яти і більше хвороб одночасно, йдеться в статті, опублікованій в журналі Lancet, передає РІА Новини.

“Поширені джерела втрати здоров’я, такі як серйозні порушення в роботі опорно-рухового апарату та розлади психіки та поведінки, не отримують тієї уваги від установ охорони служб, яке вони заслуговують. Вирішення цих проблем потребує зсуву в пріоритетах у роботі систем охорони здоров’я по всій Землі – тепер ми повинні не тільки допомагати людям доживати до старості, але і залишатися здоровими “, – заявив Теодор Вос (Theodor Vos) з університету Вашингтона (США).

Вос і його колеги прийшли до такого висновку при підведенні підсумків міжнародного проекту GBD, в рамках якого медики намагалися оцінити схильність людства до різних хвороб на глобальному рівні і визначити, як багато років життя вони в середньому забирають у нас.

Головним висновком цього дослідження стало те, що частка хворих людей в суспільствах світу продовжувала швидко зростати за останні 20-25 років, тоді як смертність збільшилася не так сильно.

У результаті цього майже 95% людей на нашій планеті страждає від того чи іншого захворювання, і приблизно третина з них є носіями відразу п’ять і більше хвороб. У сукупності, людство щороку втрачає близько 730 мільйонів років життя через хвороби, як смертельно небезпечних, так і щодо нешкідливих.

Ситуація змінилася в гіршу сторону в порівнянні з кінцем минулого століття з двох причин – загальному старіння населення планети і зростанню числа проблем, що виникають вже при народженні дитини. За словами медиків, лише невелика частка літніх людей у віці 80-90 років випробовували аналогічні проблеми в минулому, тоді як сьогодні близько 60% дітей у країнах третього світу народжується вже хворими.

У Європі велика частина проблем зі здоров’ям виникає в результаті падіння літніх і дорослих людей на сходах, слизькій підлозі, льоду та інших небезпечних поверхнях, а в країнах, що розвиваються провідну роль відіграють діабет і травми, отримані під час військових конфліктів, а також паразитичні черви.

Найпоширенішими хворобами залишається “велика трійка” – болі в спині, депресія і анемія, від яких в середньому страждає кожен шостий житель Землі. Крім цього, в десятку входять карієс, діабет, мігрень і болі в шиї.

Як вважають Вос і його колеги, подібні дані свідчать про те, що медикам пора переключитися з боротьби зі смертю на боротьбу з хворобами, які забирають, як виявилося, порівнянне число років життя у населення планети.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Половина водіїв відмовиться від автомобіля на користь безпілотного таксі — опитування

3 червня 2017, 16:10

Який відсоток українців хоче покинути країну через відсутність перспектив (опитування)

1 червня 2017, 20:42

Більшість українців не підтримують кредити МВФ

15 травня 2017, 17:39

Останні новини за сьогодні: