Новини / Суспільство / Голлівуд зніме фільм про звільнення українського судна Фаїна
17 травня 2009, 08:24
Розмір шрифта: А А А

Голлівуд зніме фільм про звільнення українського судна Фаїна

Голлівуд зніме фільм про звільнення українського судна Фаїна, Голлівуд, судно Фаїна, Семюель Л. Джексон, Сомалі, Програма допомоги морякам, захоплення, пірат, Залізна людина-2, Зоряні війни
Голлівуд зніме фільм про звільнення українського судна Фаїна

Голлівуд екранізує історію життя Ендрю Мвангури, кенійського експерта по піратству, який брав участь в переговорах по звільненню українського судна Фаїна.

Головну роль у фільмі зіграє Семюель Л. Джексон (Samuel L. Jackson), що грав в Кримінальному чтиві і нових Зоряних війнах. Саме належна Джексону компанія Uppity Films придбала права на зйомки фільму, повідомляє Variety.

Ендрю Мвангура (Andrew Mwangura) — журналіст і колишній судновий інженер, який керує некомерційною групою Програма допомоги морякам (Seafarers' Assistance Programme). За свої праці Мвангура не отримує ні єдиного цента: його підприємство носить некомерційний характер, а на життя Ендрю заробляє журналістикою.

Мвангура, зокрема, проводив переговори по звільненню українського корабля Фаїна, захопленого у берегів Сомалі з вантажем з 33 танків Т-72, які він віз до Африки. Фаїну звільнили за викуп в $3,2 млн, адресат вантажу до цих пір не встановлений.

Осінню 2008 року відразу після захоплення Фаїни Мвангура був арештований — кенійські власті підозрювали його в пособництві піратам. Але незабаром Мвангуру відпустили, не знайшовши доказів його провини. Проте майже завжди саме він першим поширює інформацію про захоплення того або іншого судна.

У свою чергу українські моряки, що побували заручниками на Фаїне, відзначають, що «особливо увлекательним» елементом майбутнього фільму можуть стати відносини між екіпажем в екстремальних ситуаціях і піратами.

«У адже них багато своїх законів. Наприклад, вони вивішували список порушень і суму покарання за них для екіпажа і себе самих. Які саме правила, сказати не можу — вони були написані на мові Сомалі, але штраф за порушення був від $1,5 тис.», — розповів другий помічник капітана Фаїни Олександр Прісуха.

«Якщо починалася заварушка серед піратів, то винного зв‘язували і кидали лежати особою в палубу на декілька годинників. Я бачив таке кілька разів. А якщо в бійці використовували автомат — штраф $5 тис.», — додав Прісуха.

Говорить, що зніматися в кіно він би не погодився: «Я б краще брав участь в «зачистці» піратів». Але фільм подивиться обов’язково. Не хоче кар‘єри актора і матрос Віталій Шелестов, щоб не переживати це знову: «Але фільм може вийти цікавим. Тим більше у американців достатньо фото і відео, які вони знімали під час нашого полону».

Компанія Джексона Uppity Films робитиме фільм разом з H20 Motion Pictures Ендраса Хаморі (Andras Hamori). Стрічка поки не має назви, ім’я режисера і дата реліза також невідомі. Зараз Джексон знімається у Джона Фавро (Jon Favreau) в Залізній людині-2 (Iron Man 2).

 

Нагадаємо, раніше американський кабельний телеканал Spike TV оголосив про намір зняти реалити-шоу про операцію військовослужбовців ВМС США проти піратів Сомалі в Аденській затоці.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: