Новини / Суспільство / В Україні готують заборону на розміщення реклами уздовж доріг
28 червня 2013, 11:35
Розмір шрифта: А А А

В Україні готують заборону на розміщення реклами уздовж доріг

В Україні готують заборону на розміщення реклами уздовж доріг, Кабмін України, МВС України, білборди, зовнішня реклама, автодороги, дорожній рух
В Україні готують заборону на розміщення реклами уздовж доріг

Кабінет міністрів погодив розроблений МВС законопроект, який передбачає заборону на розміщення зовнішньої реклами над проїжджою частиною автодоріг загального користування.

За даними експертів, мова йде про знесення близько 90% всіх конструкцій ринку зовнішньої реклами у країні. 

Автори документа «Про розміщення зовнішньої реклами на автомобільних дорогах загального користування, а також вулицях і дорогах міст та інших населених пунктів» пропонують заборонити розміщення зовнішньої реклами над проїжджою частиною автодоріг загального користування, а також на відстані менше 10 м від краю проїзної частини, на опорах дорожніх знаків і ліхтарів, у зонах транспортних розв‘язок, мостів і «місцях концентрації дорожньо-транспортних пригод».

Як йдеться в пояснювальній записці до проекту, необхідність його введення обумовлена турботою про безпеку дорожнього руху.

Окрім того, розробники посилаються на указ президента про Національний план дій щодо впровадження економічних реформ на 2010-2014 роки, де передбачена гармонізація законодавства про зовнішню рекламу з європейським, і йдеться про заборону розміщення рекламної інформації на дорожніх знаках.

Учасники ринку зовнішньої реклами, закономірно, виступили проти ініціативи.

За словами голови координаційної ради Асоціації зовнішньої реклами України Артема Біденка, в Україні над дорогами розміщено близько 40 тис. рекламних конструкцій, або близько 90% ринку зовнішньої реклами. Мова йде про ринок об’ємом 1,2 млрд грн (дані Всеукраїнської рекламної коаліції за підсумками 2012 року). У 2013 році цей ринок мав зрости ще на 16,7%, до 1,4 млрд грн.

Рекламники розраховують на альтернативний законопроект, який передбачає скорочення тільки 40-50% парку конструкцій. Ці поправки до закону «Про рекламу», подані комітетом з питань свободи слова та інформації ще в 2011 році, зараз готуються до розгляду у другому читанні.

За словами голови підкомітету з питань реклами комітету з питань свободи слова та інформації Олени Кондратюк («Батьківщина»), цей проект передбачає розміщення рекламних конструкцій вздовж доріг у межах міста на відстані 50-75 м один від одного, а за межами міста — на відстані до 1 км. 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Порошенко доручив збільшити кількість авіарейсів до Європи

31 травня 2017, 16:22

У Кабміні пригрозили тюремними термінами за дірки на дорогах

30 травня 2017, 15:27

Останні новини за сьогодні: