Новини / Суспільство / Ізраїльські вчені створили вакцину проти китайського коронавируса
4 березня, 22:18
Розмір шрифта: А А А

Ізраїльські вчені створили вакцину проти китайського коронавируса

Ізраїльські вчені створили вакцину проти китайського коронавируса, коронавірус, вакцина, застуда, бронхіт
Ізраїльські вчені створили вакцину проти китайського коронавируса

Співробітники НДІ МИГАЛЬ в місті Галілеї (Ізраїль) розробили вакцину від коронавируса, яка успішно пройшла всі стадії випробувань.

Про це повідомила доктор мікробіології Надя Груздева, яка займалася безпосереднім синтезом новітньої вакцини, передає видання Деталі.

За словами Груздевої, протягом останніх чотирьох років в рамках проекту, що фінансується міністерствами економіки і сільського господарства Ізраїлю, вчені розробляли вакцину від коронавируса, що вражає курей.

«Цей вірус давно відомий і завдає серйозної шкоди ізраїльському птахівництву. Коронавіруси — це велике сімейство вірусів, які вражають не тільки людей, але також тварин і птахів. Деякі коронавіруси викликають у людей легкі простудні захворювання, іноді бронхіт. Коронавіруси мають схожу будову, причому білки, що є їхньою активною частиною, теж схожі», — пояснила вона.

Груздева зазначила, що створені лабораторією антигени здатні викликати не тільки загальну імунну реакцію організму, але і стимулюють місцеву вироблення антитіл в місці зараження.

«Адже вірус проникає в організм носія (людини або тварини) через слизові оболонки — дихальну систему, стравохід і інші органи. І, як показали експерименти, наша щеплення дозволяє організму знищити вірус на самому початковому етапі, локально, в місці проникнення. І, що теж важливо, ми зуміли створити не просто вакцину, а універсальну платформу, на базі якої можна будувати рекомбінантні білки, активні по відношенню до інших різновидів коронавірусів», — розповіла дослідник.

Груздева додала, що кілька тижнів тому з'явилися перші результати міжнародних досліджень вірусу SARS-CoV-2.

«Це база даних, яка безперервно поповнюється і уточнюється. І тоді ми побачили, що білок, розроблений нами для птахівництва, для вакцинації курей, має схожу будову з активним білком коронавируса, який викликав нинішню епідемію. А оскільки наша вакцина вже успішно пройшла клінічні випробування на курей, було вирішено направити зусилля на розробку вакцини проти сьогоднішнього коронавируса, що вражає людей», — констатувала Груздева.

Нагадаємо, раніше китайські лікарі знайшли ефективний спосіб лікування коронавируса.

Невідомий вірус вперше був зафіксований в грудні 2019 року біля жителів китайського міста Ухань в центрі країни. Імовірно, він виник на міському ринку морепродуктів. Пізніше було визначено, що новий вірус належить групі коронавірусів.

Станом на 4 березня, кількість тих, що заразилися коронавірусів Covid-19 в світі досягло 92 тисячі 796 осіб, померло 3 тисячі 201 осіб.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: