Новини / Суспільство / Від пайків до технологій. Як міжнародна допомога посилила обороноздатність України
5 травня 2017, 08:46
Розмір шрифта: А А А

Від пайків до технологій. Як міжнародна допомога посилила обороноздатність України

Від пайків до технологій. Як міжнародна допомога посилила обороноздатність України, обороноздатність, Україна, фінансова допомога
Від пайків до технологій. Як міжнародна допомога посилила обороноздатність України

Початок агресії РФ проти України в 2014 році і незадовільний рівень бойової готовності та оснащення Збройних сил України (ЗСУ) ставили першочерговим завданням перед офіційним Києвом отримання максимально можливої ??військової допомоги від міжнародних партнерів, і перш за все — від США.
При таких умовах логічним кроком було ініціювання Україною процесу залучення міжнародної допомоги. Про ‘тому повідомляє Європейська правда
У березні 2014 по запрошенню офіційного Києва колишній командувач сил НАТО в Європі генерал Уеслі Кларк і американський військовий теоретик Філіп Кербер прибули в Україну для оцінки потреб країни в допомоги США. У доповіді, який був представлена ??на початку квітня 2014 року, зазначалося, що Україна для максимально швидкого посилення обороноздатності була необхідна нелетальна допомогу (в першу чергу бронежилети, прилади нічного бачення і захищені системи зв’язку).
Зі свого боку уряд США на кінець березня 2014 року обмежилося постачанням 330 тисяч сухих пайків, готових до вживання, вартістю $ 3 млн. Подібна разова поставка готових до вживання сухих пайків ($ 77 тисяч) була здійснена також Норвегією 29 червня 2014 року.

Межі насамперед
Однак дуже скоро відбулися зміни в баченні необхідної допомоги на тлі ескалації українсько-російського протистояння у формі «гібридної війни» на сході України.
Як наслідок, 17 квітня 2014 року тодішній міністр оборони США Чак Хейгел на прес-конференції заявив, що президент США Барак Обама затвердив надання пакету нелетальної військової допомоги Україні. Йшлося, зокрема, про аптечках першої медичної допомоги, шоломах, спальних мішках і системах очищення води для ЗСУ.
Також Чак Хейгел заявив, що США продовжують здійснювати оцінку допомоги, яку можуть надати Україні для посилення обороноздатності. 21 квітня 2014 року з‘явилася офіційна повідомлення про надання США допомоги офіційному Києву на $ 8 млн. Для потреб ЗСУ йшлося про засоби розмінування і системах зв’язку.
Хоча фактично США основний упор зробили на допомогу Державній прикордонній службі України (ДПСУ), яка повинна була отримати інженерне обладнання, засоби зв‘язку і машини. Такий розподіл пояснюється тим, що
головну загрозу на той час американська сторона бачила в недостатню захищеність держкордону України, що загрожувало інфільтрацією російських агентів і сил в прикордонні області.
Як наслідок, саме на протидію цій загрозі і була спрямована основна американська допомога.
4 червня 2014 року, виступаючи у Варшаві, президент США Барак Обама заявив про надання ВСУ бронежилетів, приладів нічного бачення і додаткових засобів зв’язку на суму $ 5 млн. Таким чином, на червень 2014 року США в цілому надали допомогу на $ 23 млн. Фактично ж американське уряд пішов на виділення мінімально необхідного обладнання для посилення обороноздатності України тільки через два місяці після відповідних рекомендацій від американських експертів.
Таким чином, вже на ранніх стадіях виявлялося ключова відмінність в очікуваннях української сторони і баченні міжнародних партнерів.
США і їх союзники робили наголос саме на інституціональному розвитку, яке в середньо- і довгостроковій перспективі розглядалося як ключовий елемент успіху України в конфлікті з РФ. При цьому матеріально-технічної допомоги відводилася другорядна роль. У той час як офіційний Київ саме в збільшенні масштабів і розширення номенклатури матеріально-технічної допомоги бачив основу для ефективної протидії РФ на сході.
На початку липня 2014 року, що збіглося з відновленням активної фази АТО, Україна почала отримувати заявлену Бараком Обамою у Варшаві допомогу. Від США було отримано 1 тис спальних килимків і 3,6 тисяч камуфляжних жакетів, а також 2 тисячі бронежилетів Interceptor, які розроблялися на підставі досвіду ведення воєн в Іраку і Афганістані і мали відповідний рівень захисту. Також в цей час Україна отримала 1 тис бронежилетів з Франції, які офіційний Париж пообіцяв передати ще в квітні 2014 року.
Всього за період червень-вересень 2014 року Україна в рамках затвердженої допомоги від США отримала 2 тисячі аптечок першої допомоги типу IFAK, 175 систем зв'язку Harris Multiband Handheld Radios, 7 роботів для розмінування, 4,5 тисячі комплектів літньої і зимової форми, 1 тис шоломів і 150 приладів нічного бачення.
З іншого боку, оцінка тогочасних переліків озброєння, яке Україна хотіла отримати перш за все від США, дають можливість краще зрозуміти реальні очікування офіційного Києва і добре фіксують різницю в його баченні необхідних умов ефективної протидії агресії РФ в порівнянні з міжнародними партнерами.
Україна зверталася до США і їх союзникам з проханням надати такі види озброєння: снайперські гвинтівки і патрони до них для сил спеціальних операцій, міномети калібру 60 мм, 80 мм і 120 мм, а також боєзаряди, ручні гранатомети MGL-140, пускові пристрої та ракети для ПТРК Javelin

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: