Новини / Суспільство / Як знайти роботу тим, кому «за»
30 квітня 2017, 16:42
Розмір шрифта: А А А

Як знайти роботу тим, кому «за»

Як знайти роботу тим, кому "за", роботодавці, працівники з інвалідністю, мертві робочі місця
Як знайти роботу тим, кому «за»

Роботодавцям хочуть встановити квоти на працівників із інвалідністю та співробітників від 45 років. Нововведення анонсували у Мінсоцполітики. Роботодавці знайдуть спосіб обходити такі квоти, кажуть експерти.

Про це розповіла кар’єрний консультант Тетяна Волошина.

“Сприйматимуть їх як формальність. Братимуть трудові книжки старших людей, але це будуть мертві робочі місця. Щоб не платити штраф за недотримання квот, можуть платити мінімальну зарплату. Квотами навряд чи можна вирішити проблему”, – коментує Волошина.

За її словами, найбільша помилка пошукачів роботи у зрілому віці – тиснути на жалість роботодавця.

“Зрілих пошукачів треба навчати шукати роботу, пояснювати, кого потребує ринок, як виглядати і поводитися на співбесіді. Шукають активних, цілеспрямованих. Часто кандидати старші за 45 років на співбесідах роботодавцям нарікають, що мусять утримувати дітей, платити кредити. Тиснуть на жалість. А мають “продавати себе” як фахівців. Роз’яснювати таке повинні центри зайнятості. Що держава взялася за проблему – добре. Її слід вирішувати глобально, але не адміністративно”, – каже експерт.

Через відїзд молоді на роботу за кордон роботодавці нині мають менше упереджень щодо пошукачів “45+”, аніж 3-4 роки тому, говорить Інна Новицька, власниця компанії з пошуку роботи “Нова персона”.

“Однак роботодавці більше налаштовані брати на роботу молодь, бо вона активна. Але вік не завжди в пріорітеті. Більш важливі для роботодавців інші якості, в першу чергу професійні вміння. Одного разу шукали головного енергетика. У компанії негласно попросили знайти людину до 45 років. Врешті взяли 63-річного чоловіка. Бо грає в волейбол, а у них якраз своя корпоративна команда з волейболу”, – каже Новицька.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Яка частина українців готова шукати підробіток (дослідження)

3 червня 2017, 16:31

Влада спантеличена професійними стандартами для українців

31 травня 2017, 17:48

Майже чверть українців відверто нудьгує на роботі

4 травня 2017, 17:21

Останні новини за сьогодні: