Новини / Суспільство / У КМДА розказали, як отримати препарати за програмою «Доступні ліки»
6 квітня 2017, 16:25
Розмір шрифта: А А А

У КМДА розказали, як отримати препарати за програмою «Доступні ліки»

У КМДА розказали, як отримати препарати за програмою «Доступні ліки», Доступні ліки, Державна програма, Микола Поворозник
У КМДА розказали, як отримати препарати за програмою «Доступні ліки»

Київ готовий до реалізації державної програми «Доступні ліки», завдяки якій пацієнти із серцево-судинними захворюваннями, бронхіальною астмою та діабетом 2 типу отримуватимуть ліки безкоштовно.

Про це заявив заступник голови КМДА Микола Поворозник, повідомляє прес-служба Київської міськдержадміністрації.

Посадовець уточнив, що програма надає можливість отримати безкоштовно або з незначною доплатою ліки за трьома категоріями: серцево-судинні захворювання, бронхіальна астма, діабет 2 типу.

«Механізм роботи програми такий: держава компенсує вартість лікарського засобу за найнижчою ціною, виробник (дистриб’ютор) якого подав заявку на участь в програмі «Доступні ліки». Саме такий препарат пацієнт отримає безкоштовно. Препарат, ціна на який не перевищує граничну оптово-відпускну ціну, пацієнт може отримати, доплативши лише різницю між розміром відшкодування за упаковку та фактичною ціною препарату. Ціну, яку повністю відшкодовує держава, встановив уряд після того, як її визначило Міністерство охорони здоров’я шляхом порівняння ціни на аналогічні міжнародні непатентовані назви у 5 сусідніх країнах – Польщі, Словаччині, Угорщині, Чехії та Латвії», – сказав Поворозник.

За його словами, препарати за програмою можна отримати в 54-х аптеках мережі комунальних аптек «Фармація». У стадії підписання договори ще з кількома аптечними мережами, що виявили бажання взяти участь у програмі.У Департаменті охорони здоров’я повідомили, що для отримання препаратів за програмою «Доступні ліки» необхідно звернутись до лікаря, отримати рецепт із зазначенням діючої речовини, прийти до аптеки та одержати ліки.

Перелік лікарських засобів, що беруть участь у програмі «Доступні ліки», можна знайти у Реєстрі лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню, на сайті Міністерства охорони здоров’я.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
  Ви не авторизувались.
  Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
  ваш коментар:

  Читайте також:

  Життя без бар'єрів: Мінрегіон зобов’язав будувати доступні для інвалідів будівлі

  22 березня, 08:19

  Уряд розширить перелік безкоштовних ліків

  29 травня 2017, 18:22

  Українській молоді допоможуть вибрати професію (відео)

  25 травня 2017, 09:45

  В Україні виділили більше грошей на пільгові житлові кредити для молоді

  20 травня 2017, 19:49

  Останні новини за сьогодні: