Новини / Суспільство / Як українці ставляться до грошей: половині українців не вистачає зарплати
28 березня 2017, 09:41
Розмір шрифта: А А А

Як українці ставляться до грошей: половині українців не вистачає зарплати

Як українці ставляться до грошей: половині українців не вистачає зарплати, гроші, зарплата, бідність
Як українці ставляться до грошей: половині українців не вистачає зарплати

На сході частіше соромляться бідності, а в центрі звикли економити

Більшість українців вважають, що гроші дають їм свободу і відчуття безпеки — про це свідчать дані соцопитувань. Так, група «Рейтинг» провела дослідження: протягом тижня опитали 2 тисячі респондентів у віці від 18 років з усіх куточків країни. «Сегодня» дізналася, як народ ставиться до матеріальних багатств і які комплекси відчуває з цього приводу (див. інфографіку).
Як показало соцопитування, сприйняття грошей безпосередньо залежить від регіону проживання людини. «Думка про те, що гроші — це статус і владу, більше за інших підтримують на сході. У той час як мешканцям півдня та центру більше імпонує думка про те, що гроші потрібно контролювати та економити. Цікаво, але на заході найменше вважають, що гроші дають свободу і почуття безпеки», — відзначають автори дослідження. Психологи пояснюють це тим, що східні регіони традиційно були найбагатшими, а гроші — основним мірилом. «А ось в центральних областях з-за активних економічних процесів підвищена усвідомленість фінансової діяльності — треба знімати квартири, платити за кредитами, страхування та інше. Бо тут люди більше схильні до контролю та економії», — говорить психолог Лілія Вороніна.
Крім того, дослідження показують: молодь втричі частіше поділяє думку, що гроші — це імідж і повага. А от пенсіонери в два рази частіше сприймають гроші як зло. «Жінки, порівняно з чоловіками, більш схильні до думки, що гроші слід економити і контролювати», — зазначають соціологи. Психологи пов‘язують це з тим, що жінки традиційно займаються в сім’ях контролем фінансів. «Що стосується вікових категорій, то результати опитування показують, що молодь більш об'єктивна у сприйнятті реальності. У той час як літні люди більш чуйні до політичних скандалів, обурені соціальною нерівністю і відрізані від грошових потоків — тому гроші для них асоціюються з агресією», — пояснює Вороніна.
Тим часом 12% опитаних українців вважають, що багатим бути соромно, а от в тому, що соромно бути бідним, впевнені 31% респондентів. При цьому найбільше своєї бідності соромляться жителі східних регіонів. «Тут відбиток завдає військовий конфлікт на Донбасі. Зарплати там завжди були вищі, ніж по країні в середньому, так і пенсії теж. Тепер же в умовах війни людям особливо важко змиритися з нестатками, — вважає психолог. — А ось багатства народ соромиться в основному тому, що зараз у суспільстві все розлючені, зростає розрив між бідними і багатими. І людина не хоче в голос кричати про своїх немаленьких доходи».
Цікаво, що половина опитаних (52%) погодилися з тим, що багаті люди можуть бути успішними та ефективними політиками. «На сході і заході більше тих, хто вважає, що багаті люди можуть бути політиками. Чим молодші респонденти, чим вищий рівень їхньої освіти і рівень доходів, тим більше вони схильні розділяти це твердження», — кажуть у «Рейтингу». Психологи пояснюють це тим, що молодь вважає, що людина, який зміг заробити гроші для себе, буде ефективним управлінцем для країни.

Половині українців не вистачає грошей
Згідно з результатами дослідження, 40% опитаних хотіли б, щоб довколишні вважали їх багатими людьми, і приблизно така ж кількість (41%) — навпаки, проти обману. При цьому довше працювати для отримання допдохода готові лише половина респондентів — 56%. «Таких людей найбільше виявилось на заході, а найменше у східних регіонах, — відзначають автори дослідження. — При цьому, чим молодші респонденти і чим вище рівень їх доходу, тим більше серед них готовність працювати понаднормово. У гендерному питанні тут лідирують чоловіки».
Тим часом більше половини українців (56%) твердо впевнені в тому, що їм недостатньо їхньої зарплати, 27% кажуть, що грошей більше не вистачає, ніж вистачає, і лише 14% — повністю задоволені своїм доходом. «На Заході трохи більше людей, яким досить зароблених грошей, у порівнянні з іншими регіонами», — говорять автори опитування. Психологи пояснюють це тим, що мешканці Західної України, менше зациклені на матеріальних цінностях.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію

Коментарі (1)

 • Barclays loan (анонімно) 10 листопада 2017, 08:16 ссылка
  ПОРЯДОК ПРОПОЗИЦІЇ ЗАПРОШУЄТЬСЯ ВІДПОВІДІ СЕЙЧАС

  Чи були у вас відмовлено в наданні позики банками та іншими фінансовими органами? Потім
  зв'яжіться з нами зараз, коли ми надаємо необов'язкові позики з мінімальним відсотком
  ставка 2% в найкоротший термін, щоб задовольнити фінансові
  прохання наших численних заявників. Щоб подати заявку, надішліть деталі нижче

  1. Повне найменування заявника: ...
  2. Телефонні номери: ..........
  3. Адреса та місце розташування: .......
  4. Сума на вимогу ...........
  5. Термін погашення: ...........
  6. Призначення позики .............
  7. країна ...............................
  8. телефон ..................................
  9 заняття ...........................
  10. вік / стать ..............................
  11. електронна пошта ..................................

  З вами зв'яжеться протягом 24 годин з
  умови кредитування, як тільки деталі
  були отримані. Надішліть нам деталі електронною поштою
  customercareatstandardloans@gmail.com
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: