Новини / Суспільство / Дефіцит робочих рук: яких фахівців не вистачає в Україні
31 травня 2017, 10:30
Розмір шрифта: А А А

Дефіцит робочих рук: яких фахівців не вистачає в Україні

Дефіцит робочих рук: яких фахівців не вистачає в Україні, працевлаштування, робочі, дефіцит, ПТУ
Дефіцит робочих рук: яких фахівців не вистачає в Україні

Робочих рук в Україні стає все менше. Позначається як загальне зменшення числа робітників із-за непрестижність трудових професій, так і міграція кращих профі за кордон на заробітки, пише UBR.

Дефіцит кадрів в Україні триває вже давно, і з кожним роком вона лише загострюється. Попит на робочі руки постійно зростає. Тобто, розрив між попитом і пропозицією стрімко збільшується.

«Потрібні різноробочі, будівельники, муляри, малярі, слюсарі, столяри, теслі, сантехники, монтажники, виробничі працівники, швачки та ін. За останній рік кількість вакансій потроїлася, але роботодавці не можуть знайти цих фахівців, їх просто немає на ринку», — розповіла HR-експерт Тетяна Пашкіна.

Дефіцит робочої сили підтверджують і в самих компаніях. При цьому роботодавці помітили, що проблемою є і низька кваліфікація фахівців.
«Дефіцит, без сумніву присутній, і він не пов‘язаний з кількістю, а якістю. Місяць тому ми збільшили кількість постів на станції, відповідно, потрібні додаткові працівники для роботи на них. Відгуків на резюме ми в середньому отримуємо до десяти на день. Але лише один-два кандидати можуть підійти на цю посаду.

Навіть якщо людина підійде, його може не влаштувати графік або інші наші умови», — розповіла спеціаліст по роботі з персоналом автосервісу Юлія Миронець.
Підготовкою робітників у нас займається система профтехосвіти, це колишні ПТУ, нині ліцеї і коледжі. Як кажуть експерти, на перший погляд, там не все так погано. Навчальні заклади набирають достатньо абітурієнтів. Однак імідж цих закладів, як і робочих професій в цілому остаетсz невисоким.

«Не вмієш працювати головою — підеш у ПТУ», — класична «страшилка», якою лякають старшокласників батьки, намагаючись прилаштувати їх хоч в який-небудь інститут.
«В результаті училища йдуть далеко не найздібніші і мотивовані. Далеко не всі випускники потім працюють за фахом. Хоча є винятки. Наприклад, перукарське, швейне. Тих же швейних цехів зараз багато, і випускники без роботи не сидять. Але престиж професій все одно втрачено», — зазначила організатор Клубу репетиторів в Україні, педагог Олександра Руденка.

Як підкреслює президент Тьюторської асоціації України Сергій Вєтров, молоде покоління не зацікавлене «працювати руками», тому профтехучилища нерідко починають навчати, наприклад, юристів, замість механіків, щоб якось зводити кінці з кінцями.

«Стипендія в ПТУ 8-12 грн/день, Хто зможе прожити на такі гроші? Зараз ситуація така, що між молодими некваліфікованими кадрами і старими професіоналами утворилася величезна прірва. Багато в чому, це вина держави, адже воно не популяризує робітничі професії, тисне бізнес податками і т. д. Тому не дивно, що багато фахівці вирішують виїхати працювати за кордон», — розповів Вітрів.

Зарплати ростуть

Навіть незважаючи на те, що дефіцитним фахівцям в Україні за останній рік підняли оклади на 20-30%, до закордонних зарплат вони все одно поки не дотягують. Тому не дивно, що фахівці воліють Польщу або Чехію, а не роботу на батьківщині.

«Там середня заробітна плата знаходиться на рівні 20-25 тис. грн. Чим більше фізичної праці, тим більше платять. Хоча варто зазначити, що за деякими вузьких спеціальностях і наші оклади не поступаються закордонним», — зауважила Тетяна Пашкіна.

Підвищення заробітних плат дефіцитним кадрів не могло не позначитися на цінниках самих компаній. Адже фонд заробітної плати — невід’ємна частина постійних витрат роботодавця.
«Зростання з/п працівників — це один з факторів, якими аргументують підвищення вартості послуг, хоча він не головний і не єдиний. На підвищення цінників впливає і вартість сировини, енергоресурсів та ін Тим не менш, десь раз на рік-півтора у нас підвищується вартість нормо-години. Рік тому цей показник становив 280 грн, зараз 300 грн», — зазначила Юлія Миронець.
 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Який відсоток українців хоче покинути країну через відсутність перспектив (опитування)

1 червня 2017, 20:42

Глобальний прогноз: підвищення пенсійного віку неминуче

29 травня 2017, 10:10

В Україні не вистачає «доступних» ліків

16 травня 2017, 19:41

Останні новини за сьогодні: