Новини / Суспільство / Українцям обіцяють компенсувати збитки від квартирних шахраїв
15 травня 2017, 18:30
Розмір шрифта: А А А

Українцям обіцяють компенсувати збитки від квартирних шахраїв

Українцям обіцяють компенсувати збитки від квартирних шахраїв, шахраї, українці, нерухомість, компенсація
Українцям обіцяють компенсувати збитки від квартирних шахраїв

В українців, які попалися на вудку шахраїв і купили «негарну квартиру, реальний власник якої потім в суді зміг домогтися скасування договору, обіцяють допомогу.

У Верховній Раді зареєстрований законопроект №6442, який передбачає внесення змін у закон про державну реєстрацію майнових прав на нерухоме майно.Документ подав до парламенту Кабмін, тому шанси на його прийняття досить високі.

Як наголошується в пояснювальній записці, в Україні утворився правовий вакуум у питанні компенсації матеріальної шкоди фізичним і юридичним особам, які купували нерухомість, коли в держреєстру її статус був цілком законним, а потім змінився за рішенням суду. Адже держава гарантує громадянам, що вся інформація, що міститься в реєстрі майнових прав, є достовірною.

В уряді зазначають, що законопроект розроблений, згідно з планом дій щодо імплементації в Україні кращих практик якісного регулювання, запропонованих Світовим банком в методології рейтингу «Ведення бізнесу».Гроші на компенсацію постраждалим покупцям планується брати з адміністративного збору за держреєстрацію майнових прав: 10% від цієї суми буде відраховуватися до спеціальним фонд держбюджету.

Як розраховують в Кабміні, прийняття цього законопроекту дозволить не тільки подбає про пересічних українців, але й підвищити інвестиційну привабливість країни, так як бізнесменам гарантується велика захист власності.

Поки незрозуміло, чи підвищиться в зв'язку з цим адміністративний збір за реєстрацію майнових прав або ж чиновники будуть компенсувати збиток ошуканим покупцям з наявних коштів. Зараз ця сума становить 10% від мінімальної заробітної плати, якщо мова йде про реєстрацію прав на нерухомість за 5 робочих днів, 100% — у разі реєстрації за 2 дні, 200% — за 24 години і 500% — за 2 години.Якщо мова йде про цілісний майновий комплекс, то ставки зростають: 100% при реєстрації за 14 робочих днів, 500% — за 7 робочих днів і 1000% — за 24 години.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: