Новини / Суспільство / Міняємо валюту за новими правилами. Важливо знати
25 жовтня 2011, 14:56
Розмір шрифта: А А А

Міняємо валюту за новими правилами. Важливо знати

Міняємо валюту за новими правилами. Важливо знати, обмін валют, паспорт, Олександр Охрименко, банк, фізичні особи
Міняємо валюту за новими правилами. Важливо знати

Працівникам «обмінників» заборонено знімати копії з документів клієнта, якщо сума обміну не перевищує 150 000 гривень в еквіваленті. Про це у своєму блозі розповів президент Українського аналітичного центру Олександр Охріменко.

Як пояснив експерт, якщо сума валюти, яку фізична особа хоче поміняти на гривню, не перевищує 150 000 гривень в еквіваленті, то буде досить показати працівникові валютообмінної точки свій паспорт або інший документ, що засвідчує особистість людини.

«Працівник валютообмінної точки буде зобов‘язаний оформити платіжний документ, який засвідчує обмін валюти на гривню, при цьому в документі буде зазначено прізвище, ім’я та по батькові особи, який змінює валюту і реквізити самого документа», — говорить Охрименко.

Автоматично з оформлення платіжного документа, дані про особу, яка поміняла валюту на гривню, залишаються в електронній базі банку і є банківською таємницею.
«Працівникам валютооменних точок заборонено знімати копії з цих документів», — підкреслює експерт.

У випадки, якщо фізична особа хоче одночасно поміняти валюту на гривню на суму більше ніж 150 000 гривень в еквіваленті, то в цьому випадку фізична особа зобов‘язана надати працівнику «обмінника» паспорт та ідентифікаційний код. Працівник валютообмінної точки зобов’язаний буде зняти ксерокопію з цих документів і поставити свій штамп.

У платіжному документі про обмін валюти повинні бути зазначені такі дані: прізвище, ім‘я та по батькові, реквізити паспорта, номер ідентифікаційного коду та місце проживання особи, які обміняв валюту. Ці дані будуть зберігатися і в електронній базі банку.

«Якщо працівник банку вважатиме, що ця операція носить ознаки сумнівності, то він буде зобов’язаний заповнити спеціальну форму і відправити її до Держфінмоніторингу, як сумнівну операцію для подальшої перевірки», — зазначає Олександр Охріменко.

Якщо фізична особа хоче поміняти гривню на валюту, то в такому випадку йому необхідно надати працівникові валютообмінної точки свій паспорт. Працівник «обмінника» буде зобов‘язаний зняти ксерокопію паспорта і поставити штамп. У платіжному документі про обмін валюти будуть вказані дані:прізвище, ім’я, по батькові та реквізити паспорта. Ці дані будуть продубльовані і в електронній базі банку.

Співробітники банку будуть зобов‘язані відстежувати, скільки безпосередньо гривні було обміняти на валюту в їхньому банку однією фізичною особою.
«За один день одна фізична особа має право обміняти гривню на валюту в одному банку з урахуванням усіх його філій і точок обміну валюти на суму, що не перевищує 150 000 грн. Якщо фізособа хоче перевищити цю суму, то співробітники банку зобов’язані відмовити йому з обміном», — пише Охріменко.

Нагадаємо, сьогодні Нацбанк України відкоригував правила і вніс зміни в діючу процедуру здійснення валютно-обмінних операцій для фізичних осіб.

Як повідомили в НБУ, згідно зі змінами, закріпленим постановою постановою № 364, продаж валюти банкам (фінустановам) на суму до 150 тис.грн буде здійснюватися при пред'явленні клієнтом (резидентом або нерезидентом), будь-якого документа, що посвідчує особу. У квитанції будуть заноситися тільки дані ідентифікації клієнта, який здійснив продаж іноземної валюти.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: