Новини / Суспільство / 2009 рік оголошений ООН Міжнародним роком астрономії
12 січня 2009, 08:11
Розмір шрифта: А А А

2009 рік оголошений ООН Міжнародним роком астрономії

2009 рік оголошений ООН Міжнародним роком астрономії, ООН, астрономія, астрономічний рік
2009 рік оголошений ООН Міжнародним роком астрономії

Телескопи на тротуарах, виставки астрономічних фотографій в магазинах і на станціях метро, перетворення професійних астрономів на блоггерів — такі події чекають суспільство у 2009 році, який був проголошений Генасамблеєю ООН Міжнародним роком астрономії.

Ініціатива проведення астрономічного року належить Міжнародному астрономічному союзу і ЮНЕСКО, які приурочили його до ювілею першого в історії використання телескопа. У 1609 році, 400 років тому Галілео Галілей вперше зазирнув до телескопа, що призвело до революції у баченні людиною Всесвіту.

Офіційна церемонія відкриття астрономічного року, покликаного привернути увагу публіки до проблем астрономії, відбудеться у Парижі 15 і 16 січня. На ній виступлять провідні вчені, нобелівські лауреати, буде організована відеотрансляція виступів вчених, що працюють у видалених обсерваторіях. У багатьох країнах в січні і лютому пройдуть власні церемонії відкриття астрономічного року.

Проте події, пов'язані з астрономією, розпочнуться раніше — вже на початку січня астрономи-любителі 30 країн поставлять на вулицях телескопи із спеціальними світлофільтрами, щоб запропонувати всім охочим постежити за сонцем.

В рамках проекту «Від Землі до Всесвіту» в більш ніж 30 країнах пройдуть широкомасштабні виставки астрономічних фотографій. Місцями їх проведення стануть станції метро, парки, супермаркети, музеї образотворчих мистецтв.

У 2009 році більше 50 астрономів-професіоналів з 35 країн стануть блоггерами. В рамках проекту «Космічний щоденник» вони будуть день за днем описувати в інтернет-щоденниках своє повсякденне життя і роботу, проблеми, які їм доводиться вирішувати. Завдяки цьому проекту публіка зможе дізнатися, хто такі астрономи і як вони ведуть свої дослідження.

Інший проект — «100 годин астрономії» — дозволить 2-5 квітня великій кількості людей зазарнути у телескоп, як це зробив Галілей 400 років тому. Зокрема, в багатьох обсерваторіях пройдуть дні відкритих дверей. Крім того, передбачається створити і розповсюдити простій, доступний і дешевий телескоп для публіки.

А 22 липня відбудеться найтриваліше (6 хвилин 39 секунд) в 21-му столітті повне сонячне затемнення, яке буде видно в Індії, Бангладеш і Китаї.

В середині листопада жителі Землі зможуть спостерігати незвичайно сильний метеорний дощ Леоніди — число «падаючих зірок» досягне 500 на годину.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Україна опустилася в рейтингу ООН по людському розвитку

25 березня 2017, 18:19

Де в Україні людей замінюють роботами

25 листопада 2016, 19:45

Марсіанські овочі визнали їстівними

28 червня 2016, 10:09

ООН може відкрити в Україні новий офіс по координації проектів

15 травня 2016, 21:26

Останні новини за сьогодні: