Новини / Суспільство / Мозок віднімає наліво а додає направо
17 травня 2009, 08:51
Розмір шрифта: А А А

Мозок віднімає наліво а додає направо

Мозок віднімає наліво а додає направо, мозок, математичні обчислення, мислення, додавання, віднімання, томограф, рух очей
Мозок віднімає наліво а додає направо

Структура активації людського мозку дуже схожа у випадку вирішення просторових і арифметичних завдань. При цьому операції складання відповідає переміщення погляду вправо, відніманню — вліво. Вчені вважають, що цей результат свідчить, що мозок задіює в математичних обчисленнях структури, що виникли спочатку для кращого просторового мислення.

Нейрофізіологи під управлінням Андре Кнопа з Південного університету Парижу (Франція), озброївшись магніторезонансним томографом, змусили півтора десятки добровольців переводити погляд то вправо, то вліво, скануючи структуру активації їх мозку. Після цього вчені задали отримані дані комп‘ютерній програмі, яка підібрала найбільш характерні для рухів в обидва боки структури активації мозку, по яких напрям можна було вірно визначити в 70% випадків (в середньому по волонтерах).

Після цього тих же випробовуваних попросили провести в думці прості арифметичні обчислення, складаючи і віднімаючи числа, представлені арабськими цифрами або певною кількістю крапок на екрані. Приблизно у 60% випадків програма могла визначити, яку операцію здійснює випробовуваний, користуючись рівно тією ж комбінацією параметрів, яка краще за все розрізняла рух очей вправо від руху очей вліво. Робота французів прийнята до публікації в Science.

Автори вважають, що результати цього дослідження можуть свідчити про адаптацію структур, що виникли в мозку наших предків для кращої орієнтації в просторі, до математичних операцій. В той же час не виключено, відзначають вони, що тут йдеться просто про неусвідомлене звернення мозку до уявної числової осі, яку у французьких математичних класах проводять так само зліва направо, як і в російських та українських. Шкода, що так само їх, як правило, проводять і в арабських, і в ізраїльських школах; інакше було б цікаво порівняти реакцію комп’ютерної програми на розумову арифметику цих людей.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: