Новини / Суспільство / Із семи законопроектів щодо мов Інститут ім. О. Потебні не схвалив жодного
12 жовтня 2010, 16:57
Розмір шрифта: А А А

Із семи законопроектів щодо мов Інститут ім. О. Потебні не схвалив жодного

Із семи законопроектів щодо мов  Інститут ім. О. Потебні не схвалив жодного, Інститут української мови НАНУ, Інститут мовознавства ім. О. Потебні, Верховна Рада, Володимир Литвин, мова, Павло Гриценко, українська мова, Російська мова, ООН, ЮНЕСКО
Із семи законопроектів щодо мов Інститут ім. О. Потебні не схвалив жодного

Інститут української мови НАНУ спільно з Інститутом мовознавства ім. О. Потебні за дорученням НАНУ та на прохання спікера Верховної Ради Володимира Литвина проаналізували сім законопроектів щодо мови, і рекомендували жоден з них не приймати в парламенті. Про це повідомив директор Інституту української мови НАНУ Павло Гриценко.

«Ми рекомендували їх не розглядати, бо вони недопрацьовані, містять багато суперечностей і підсилюють регіоналізацію і розкол України», — підкреслив П. Гриценко.

За його словами, вчені детально розглянули і законопроект № 1015-3 «Про мови в Україні»регіонала Олександра Єфремова, комуніста Петра Симоненка і представника блоку Литвина Сергій Гриневецького. «Такий закон приймати не можна. Його дух — підкреслення всього регіональної в противагу цілісності країни», — заявив П. Гриценко.

Нагадаємо, цим законопроектом передбачається, що в Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської мови з урахуванням того, що російська мова є рідною або повсякденно використовуваною більшістю громадян України, загальноприйнятою, поряд з українською, мовою міжособистісного спілкування на всії території Україні, однією з офіційних і робочих мов Генеральної Асамблеї ООН, ЮНЕСКО та інших міжнародних організацій.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: