Новини / Суспільство / Європейці не вірять у приватне пенсійне страхування
23 серпня 2011, 08:19
Розмір шрифта: А А А

Європейці не вірять у приватне пенсійне страхування

Європейці не вірять у приватне пенсійне страхування, пенсійне страхування, європейці, профспілка
Європейці не вірять у приватне пенсійне страхування

Європейці не вірять у загрозу демографічного старіння для пенсійних систем і не особливо поспішають вдаватися до додаткового приватного пенсійного страхування.

Сім з десяти європейців, яким залишилося десять років до пенсії, вірять:їх заслужений відпочинок повністю профінансує держава і не відкладають гроші на старість. Серед молодих людей ця частка ще вище. Більше того, чверть тих, хто заощаджував на пенсію, скоротили відрахування або навіть взагалі припинили їх робити.

Отже, жителі ЄС в більшості не враховують попередження експертів, кількість працюючого населення постійно зменшується і незабаром фінансувати пенсії буде нікому. Люди ігнорують той факт, що їм слід самим подбати про приватних пенсійних рахунках. Але чому так відбувається?На думку експертів, частково винними у такій ситуації є банки, які пропонують незрозумілі схеми і формули приватного пенсійного страхування. Але є й інші причини.

Мешканці ЄС бояться втратити гроші

На думку керівництва Союзу європейських профспілок, приватна пенсія є нічим іншим, як заощадженням грошей в банку. Вона мало чим відрізняється від звичайного накопичувального рахунку. Це означає: ніхто не може гарантувати, що одного разу велика кількість людей раптом не захоче отримати свої гроші назад. У результаті банк збанкрутіє, а інші вкладники, які економили на гідну старість, залишаться жебраками. Наочним прикладом є нещодавна світова фінансово-економічна криза, під час якої вкладники втратили чималі суми грошей.

Союз європейських профспілок критикує спроби політиків змусити пересічних громадян укладати угоди приватного пенсійного страхування і пропонує створювати «громадські схеми», які б мали гарантії держави і не залежали від примх фінансових ринків. Профспілки також пропонують, щоб наглядові ради таких пенсійних фондів частково складалися з робітників і пенсіонерів.

Крім цього є і третя причина того, чому жителі ЄС не відкривають приватні пенсійні рахунки. Для того, щоб класти на ці рахунки гроші, їх треба мати. А той, хто заробляє трохи і при цьому робить відрахування у державну касу, не має можливості відкладати гроші ще й на приватну пенсію.

У зв'язку з цим експерти критикують пенсійну реформу в Чехії, яку парламент ухвалив минулого тижня. Згідно з ним, близько половини всіх жителів країни доведеться самим подбати про власну пенсії. Цей крок викликав хвилю протестів. Адже зараз у країні фактично виникне велике розшарування серед пенсіонерів. Експерти застерігають, що тільки той, хто добре заробляє, може собі дозволити відкладати гроші на приватний пенсійний рахунок.

Пенсіонери двох класів

У багатьох країнах ЄС профспілки попереджають: нинішні пенсійні реформи приведуть до збільшення різниці між бідними і багатими. І не тільки через введення приватного пенсійного страхування. Наприклад, у Франції профспілки наголошують, що внаслідок пенсійної реформи рядові громадяни будуть працювати більше, але в гаманці буде менше. А ось депутатів французького парламенту такі нововведення практично не торкнуться.

Яскравим прикладом тут і є апарат керівництва Євросоюзу, який, до речі, активно наполягає на проведенні пенсійних реформ. Разом єврочиновники дуже добре піклуються про власному гаманці.

30 червня керівники восьми держав ЄС написали лист в Єврокомісію, вимагаючи зменшити витрати, зокрема, на пенсії єврочиновникам. Витрати на пенсії колишніх працівників апарату ростуть так швидко, що, за даними статистичного відомства Євросоюзу, найближчим часом вони перевищать витрати на нині активний персонал. Крім цього, незважаючи на те що Єврокомісія видала рекомендації всім державам ЄС збільшити вік до 65 років, самі єврочиновники все ще йдуть на заслужений відпочинок в 63.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Пенсійний вік зросте для більшості пенсіонерів

2 червня 2017, 15:15

Останні новини за сьогодні: