Новини / Суспільство / Нобелівська премія по хімії присуджена вченим із США і Ізраїлю
8 жовтня 2009, 18:14
Розмір шрифта: А А А

Нобелівська премія по хімії присуджена вченим із США і Ізраїлю

Нобелівська премія по хімії присуджена вченим із США і Ізраїлю, Нобелівська премія, хімія, вчені
Нобелівська премія по хімії присуджена вченим із США і Ізраїлю

Нобелівська премія по хімії за 2009 рік присуджена трьом вченим: американцям Венкатраману Рамакрішнану і Томасу Стейцу, а також ізраїльтянці Аді Йонат. Про це в середу, 7 жовтня, повідомила Шведська королівська академія наук.

Висока нагорода була присуджена за дослідження структури і функції рібосом — одного з найважливіших елементів живої клітини. Рібосоми грають ключову роль в синтезі білків, передає «Німецька хвиля».

Нобелівські премії по хімії присуджуються з 1901 року. В різний час їх лауреатами ставали Марія Кюрі, Поль Сабатье, Ханс Фішер, Ілля Прігожин.

Нагадаємо, минулого року лауреатами в області хімії стали американські вчені Осаму Синомура (Лабораторія морської біології у Вудсхулі в Массачусетсі), Мартін Чалфі (Колумбійський університет, штат Нью-Йорк) і Роджер Сьен (Каліфорнійський університет) за відкриття в області зелених флюоресцентних протеїнів.

Як повідомлялося, 6 жовтня були визначені нобелівські лауреати по фізиці за 2009 роки. Королівська Шведська Академія наук оголосила, що половину премії отримає вчений Чарльз Као, що працює в співпраці з британською Лабораторією Стандартних Комунікацій в Харлоу і китайському Університеті в Гонконзі. Вченого відзначили за видатне досягнення в розробці оптичного пристрою для зберігання і передачі даних. Іншу половину розділять між собою вчені з американської лабораторії в Нью-Джерсіа — Джордж Сміт і Ульярд Бойл, за відкриття напівпровідникового сенсорного пристрою, лежачого в основі цифрових камер.

Відзначимо, Нобелівську премію по фізіології і медицині за 2009 рік присудили американським ученим Елізабет Блекберн, Джек Шостак і Керол Грейдер. Премія була дана їм за «відкриття механізмів захисту хромосом теломерами і ензимами теломерів». Американські вчені отримають на трьох 10 мільйонів шведських крон (1,42 мільйона доларів). Блекберн працює в Каліфорнійському університеті, Шостак — в Медичному інституті Говарда Хьюза, в головній лікарні Массачусетсу і на медичному факультеті Гарвардського університету. Грейдер працює на медичному факультеті Університету Джонса Хопкинса в місті Балтімор.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Створювати паливо з води навчилися вчені з США

14 березня 2017, 19:33

Фінські вчені створили екологічний пластик із золи

1 березня 2017, 10:11

Британські вчені кинули виклик Ейнштейну

29 листопада 2016, 10:11

Останні новини за сьогодні: