Новини / Суспільство / На Одеському кінофестивалі оголошено перших переможців кінофоруму
21 липня 2012, 11:25
Розмір шрифта: А А А

На Одеському кінофестивалі оголошено перших переможців кінофоруму

На Одеському кінофестивалі оголошено перших переможців кінофоруму, Одеський Міжнародний Кінофестиваль, кінофорум, кінематограф, Чемпіони з підворіття
На Одеському кінофестивалі оголошено перших переможців кінофоруму

Журі Одеського міжнародного кінофестивалю (ОМКФ) оголосило перших переможців конкурсної програми кінофоруму.

Як повідомила 21 липня прес-служба ОМКФ, кращим фільмом Українського національного конкурсу члени журі Української конкурсної програми визнали картину «Чемпіони з підворіття» режисера Ахтема Сейтаблаєва. Картина отримала нагороду «Золотий Дюк» за актуальність теми та акторську гру. «Цей фільм абсолютно розкриває тему та сюжет про бездомних людей, які можуть вибратися зі своїх бід за допомогою турніру. Очевидно, що гра виконавця головної ролі, Олексія Горбунова, стала для нас вирішальною», — сказав голова журі Української конкурсної програми Любомир Госейко.

Також журі Української конкурсної програми вручило три спеціальні дипломи. Повнометражним фільмом, що заслужив особливу згадку журі, став «Гамер» Олега Сенцова. У програмі українських короткометражних фільмів спеціальні дипломи журі було вручено картинам «День незалежності» Антоніни Ноябрьової і «Красива жінка» Олени Алімоввої. Обидва фільми оцінили за «оригінальність ідеї та операторську роботу».

Ще одну нагороду — диплом Міжнародної федерації кінопреси (FIPRESCI) також отримав фільм Українського Національного Конкурсу «Гамер» (“Gaamer”). Фільм розповідає історію молодого геймера з провінції. За цей фільм члени журі проголосували одноголосно, оскільки, на їхню думку, картина зроблена витримано, є цікаві візуальні рішення. А грошовий приз — 25 тисяч гривень режисер «Гамера» отримав за проект кримінальної драми «Носоріг».

Нагороду «Дон Кіхот» від Міжнародної федерації кіноклубів (FICC) журі, що оцінює міжнародну конкурсну програму ОМКФ, цього року віддало українському фільму «Звичайна справа» режисера Валентина Васяновича.

Як говориться в обгрунтуванні журі, фільм заслуговує цієї нагороди, тому що «в картині за допомогою історії головного героя показано збереження людиною почуття власної гідності. Він відповідає за свою втечу з реальності — він обирає шлях поета замість майбутнього успішного лікаря. Але через свої слабкості він не досягає успіху, тим не менш, він не здається, він не переможений. Режисерові вдалося поєднати сюжет, історію, акторську гру, сучасні соціально-політичні дилеми і створити візуальне втілення абстрактної ідеї. Операторська робота гідна похвали, гра світла й тіні демонструють кінематографічну майстерність».

Спеціальної нагороди журі FICC удостоєна картина «Парад» Серджана Драгоєвіча (ко-продукція Словенії, Македонії, Хорватії, Сербії, Чорногорії).

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію

Коментарі (1)

Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Samsung створює сесію віртуальної реальності в Нью-Йорку

27 січня 2016, 08:47

Українське кіно хочуть фінансувати за рахунок лотерей

23 липня 2015, 18:25

Наомі Уотс представила фільм «Діана: Історія кохання»

8 вересня 2013, 20:01

Останні новини за сьогодні: