Новини / Суспільство / Європарламентарії засуджують візову дискримінацію українців
20 серпня 2011, 22:18
Розмір шрифта: А А А

Європарламентарії засуджують візову дискримінацію українців

Європарламентарії засуджують візову дискримінацію українців, європарламент, Кетрін Ештон, візова дискримінація, Олександр СУШКО, Ліам Айлвард, Олег Зарубінський
Європарламентарії засуджують візову дискримінацію українців

Депутати Європарламенту пропонують прийняти звернення до Верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Кетрін Ештон, щоб по кожному випадку відмов у візах, дискримінації громадян України і зневажливого ставлення до них проводилося спеціальне розслідування.

Про це європарламентарі сказали в Ялті під час форуму Парламентського клубу «Україна-ЄС«будуємо майбутнє разом».
В ході обговорення теми «Перспективи безвізового діалогу Україна — ЄС» науковий директор Інституту Євроатлантичного співробітництва Олександр Сушко зупинився на проблемах введення безвізового режиму між Україною та країнами ЄС. Зокрема він підкреслив важливість Плану дій із запровадження безвізового режиму та його впливу на формування законодавчої та нормативно-правової бази для процесу скасування віз для українських громадян.
«

Лише кілька європейських країн (Україна, Молдова, Білорусь і кавказькі держави) сьогодні мають візовий режим з країнами Європейського Союзу, який вже фактично перетворився на рудимент. Десять років тому всі країни навколо Україна не мали візового режиму з Україною. Введення візового режиму з Польщею, Чехією, Угорщиною, Румунією та Угорщиною мало негативні наслідки для України. До того ж, останнім часом здешевлення авіаперевезень, розширення соціальної бази середнього класу призвели до того, що з‘явилося чимало охочих відвідати Європу з туристичною метою, але зате зросли візові бар’єри для українських громадян. Візовий бар‘єр підриває авторитет ЄС в очах українських громадян. Створюється популістський ажіотаж навколо цього питання. У 2007 році відбулося підписання угоди про спрощення візового режиму, але цього явно недостатньо», — зазначив О. Сушко.

За його словами, «візовий діалог перейшов у свою операційну фазу. З 22 жовтня минулого року ми почали конкретну роботу з набуття Україною безвізового режиму. У «дорожній карті» немає дискримінаційних заходів для України, однак цей документ відрізняється від «дорожніх карт», які ЄС розробляли для держав Західних Балкан». Він зазначив, що «для України цей документ носить двофазний характер: спочатку законодавче забезпечення безвізового режиму, а на другому етапі — перевірка якості імплементації прийнятих законів. Якщо ще вчора питання безвізового режиму було чим з області фантастики, то вже сьогодні це — реальний процес. Було б наївно думати, що за нас цей шлях пройдуть євродепутати, лобісти інтересів Україні або друзі Україні. Потрібна робота перш української влади і українського депутатського корпусу. У минулому році не було занадто активних дій для втілення плану дій, і це викликало тривогу у експертного середовища, проте з квітня цього року почалася інтенсивна робота української влади над виконанням плану дій з отримання безвізового режиму».

О. Сушко зазначив, що «є кілька політичних моментів, які не сприяють інтенсифікації процесу. По-перше, Європа намагається захиститися від мігрантів, і тому цей захист буде гальмувати процеси отримання безвізового режиму з ЄС. По-друге, імідж України у світі — не бездоганний. Корупція та інші негативні моменти не будуть сприяти політичної визначеності ЄС про безвізовий режим з Україною. Сьогодні можна говорити, що ми впевнено наближаємося до завершення першої фази реалізації Плану дій щодо безвізового режиму. Потрібно прийняти кілька законів, і є попереду ціла сесія Верховної Ради, за час роботи якої можна встигнути це зробити. Важливо не тільки прийняти закони і поставити галочку, але і щоб ці закони були оцінені європейською стороною».

Народний депутат України Юлія Льовочкіна розповіла про досягнення України на шляху втілення Плану дій: «Україні дійсно досягла в останні два роки значного прогресу в питанні безвізового режиму, і я не можу не відзначити в цьому роль Президента Віктора Януковича. У питанні безвізового режиму є консолідована позиція всіх без винятку політичних партій Україні і всіх інститутів влади. За останній час було підписано 5 конвенцій, 11 законопроектів, 3 національні стратегії, ряд підвідомчих нормативних актів. Була створена Державна міграційна служба, Державна служба з захисту персональних даних. Високу оцінку цим діям дають представники громадських організацій, що здійснюють моніторинг, а також представники ЄС. Дуже хотілося б попросити наших колег з Європарламенту при розгляді у вересні доповіді з виконання Плану дій щодо безвізового режиму підтримати Україна.

Сподіваюся, що вже восени цього року ми зможемо завершити першу частину Плану дій. Більшість законів, які ще не прийняті, пройшли перше читання в парламенті. Єдине — внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення — знаходиться в комітеті Верховної Ради. Два законопроекти — на розгляді в Адміністрації Президента. Трохи гірше — Стратегія боротьби з дискримінацією — вона знаходиться в розробці. Є необхідність підписання угод з Європолом та Євроюстом. Питання впровадження біометричних паспортів розробляється профільними міністерствами».

У свою чергу депутат Європарламенту Ліам Айлвард підкреслив, що Європейський Союз стежить за процесами в Україні і за кроками з впровадження безвізового режиму. Він навів приклади того, як подібні питання вирішувалися в інших країнах Європи, а також озвучив позицію Ліберальної партії в ЄП з цього питання. Л. Айлвард висловив оптимізм з приводу європейських перспектив Україні і відзначив просування нашої держави на шляху взятих на себе зобов’язань.

Народний депутат України Ольга Герасим‘юк привітала представників естонської делегації з Днем незалежності. Привітання було зустрінуте оплесками присутніх.
«Безвізовий діалог — це важливий момент для багатьох звичайних громадян України, оскільки вони часто подорожують, отримують освіту на заході. Скептики в країнах Старої Європи мають застереження щодо України, але дуже хочеться довести, що Україні не представляє міграційну загрозу для ЄС. Громадяни Україні демонструють одні з найнижчих показників порушення законодавства інших країн. Українські громадяни виконують всі взяті на себе зобов’язання перед ЄС. Підписання безвізового режиму надасть ЄС додаткові важелі впливу на Україну і я переконана, що Європа повинна бути зацікавлена ??в більш тісних контактах з України. Коли почалися проблеми зі свободами в Угорщині, Парламентська асамблея Ради Європи відразу ж відреагувала і втрутилася у ситуацію. Цей механізм дуже важливий і для України», — зазначила О. Герасим ‘юк.

Народний депутат Олег Зарубінський був категоричний: «Щодо України ми зіткнулися з політикою подвійних стандартів з боку Євросоюзу. Коста-Ріка, Еквадор і навіть Албанія мають безвізовий режим з ЄС, хоча окремі з цих держав звинувачуються у відсутності демократичних норм, у відсутності боротьби з наркотрафіком та торгівлею людьми. Україна за оцінками міжнародних агентств не належить до країн з підвищеною небезпекою міграції населення, не вважається джерелом підвищеної криміногенної небезпеки. І замість цього нам говорять постійно «ні», оперуючи, очевидно, не стільки фактами, скільки міфами.

Але подібні ж міфи існують і у нас — ми, наприклад, не надаємо безвізовий режим для громадян Туреччини, аргументуючи це тим, що можемо стати жертвами трудової міграції з цієї країни (хоча доходи громадян Туреччини втричі перевищують доходи українців). Очевидно, настав час позбуватися від міфів і говорити мовою фактів».
Народний депутат України Ірина Геращенко зупинилася на проблемах, на які скаржаться громадяни України при отриманні віз. «Я можу говорити про те, що існує корупція, до якої мають відношення особи в консульствах європейських держав в Україну. Інакше це неможливо кваліфікувати. Деякі посольства проводять внутрішні розслідування, деякі більш ліберально ставляться до українських громадян, Але проблеми не зникають».

Депутат Європарламенту Віктор Успаскіх резюмував: «Я великий прихильник Україні, я дуже хочу, щоб Україна вступила в ЄС і постійно говорю про це на всіх засіданнях. І саме з цією метою ми об’єдналися в Парламентський клуб України-ЄС».

Підводячи підсумок, європарламентарі запропонували ініціювати звернення про проведення за фактами візової дискримінації громадян України і зневажливого ставлення до них відповідних перевірок.

23-24 серпня Форум продовжить свою роботу.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Відпустка-2017: почім відпочинок в Україні та Європі

2 червня 2017, 09:25

В Україні створять раду міжнародних експертів для боротьби з корупцією

1 червня 2017, 20:38

Порошенко доручив збільшити кількість авіарейсів до Європи

31 травня 2017, 16:22

Українці живуть на 11 років менше, ніж європейці – Світовий банк

29 травня 2017, 09:56

Останні новини за сьогодні: