Новини / Суспільство / Від чого відмовилися українці заради економії
20 травня 2017, 15:38
Розмір шрифта: А А А

Від чого відмовилися українці заради економії

Від чого відмовилися українці заради економії, продукти харчування, контрольна закупівля, торговельна мережа
Від чого відмовилися українці заради економії

Українці відмовляються від більш дорогих продуктів харчування і переорієнтуються на більш дешеві: крупи, картопля, хліб і макаронні вироби.

“Ми зробили контрольну закупівлю найдоступніших продуктів харчування в одній з найдешевших торговельних мереж Києва. У наш кошик увійшли дешеві продукти харчування, на які переорієнтувалася більшість українців: пшенична, кукурудзяна, ячна, пшоняна, перлова каші, манка, картопля, борошно, макарони, рис і гречка”, – говорить гендиректор Української асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Найбільш дешевою є пшенична крупа, яка на вагу коштує 5,8 грн за кілограм, а найдешевша упакована – 10,9 грн. Кукурудзяну крупу можна купити за 6,2 грн за кілограм на розсип і за 13,8 грн найдоступнішу упаковану. Ячна вагова крупа продається за 6,2 грн, а фасована по 10,4 грн. Пшоняна крупа трохи дорожча – 6,6 грн. за кілограм на вагу, а фасована – 10 грн. Перловка обійдеться в 7,3 грн на вагу і в 9,3 грн найдешевша фасована. Кілограм манки відповідно 9,7 грн і 11,4 грн.

Картопля вже обійдеться в 9,9 грн/кг, борошно в 10,9 грн. Макарони на вагу коштують 12,5 грн, а найдешевші розфасовані – 16,5 грн за кілограм. Ваговий рис продається за 16,1 грн, а фасований по 22,4 грн за кілограм. Вартість гречки на вагу становить 26,6 грн, а фасованої – 35,7 грн.

Контрольна закупівля по кілограму зазначених продуктів обійшлася в 258 грн.

“В харчовій піраміді українця найдешевшим продуктом є пшенична крупа, а найдорожчим – гречана. Хоча раніше саме вона становила значну частину нашого раціону. Українці все менше споживають м’яса, молочних продуктів, овочів і фруктів, які для багатьох стали недоступними за ціною”, – додав Дорошенко.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Україна збільшила імпорт продуктів в країни ЄС

23 травня 2017, 17:26

Останні новини за сьогодні: