Новини / Суспільство / В Україні хочуть по-новому відключати світло боржникам
14 грудня 2016, 20:05
Розмір шрифта: А А А

В Україні хочуть по-новому відключати світло боржникам

В Україні хочуть по-новому відключати світло боржникам, електроенергія, боржники, Верховна Рада, законопроект
В Україні хочуть по-новому відключати світло боржникам

Українці, які мають борги за електроенергію, можуть розслабитися. У Верховній Раді з‘явився законопроект №5532, що пропонує помітно пом’якшити санкції для злісних неплатників.

Зокрема, якщо документ ухвалять, відключати світло їм будуть лише через три місяці несплат, причому, якщо ті попередньо не потурбуються про складання графіка погашення боргів. На зимовий час і зовсім хочуть ввести мораторій на відключення, зокрема, для соціально незахищених та малозабезпечених громадян.

У пояснювальній записці до законопроекту настільки лояльне ставлення до боржників пояснюється просто: потреба в електроенергії є базовою для сучасного українця, тому позбавлення цього блага є не чим іншим, як порушенням статті Цивільного кодексу про право громадян на безпечні умови життя.Автор документа народний депутат Юрій Бублик (БПП) не вважає, що енергетичні компанії сильно втратять, якщо погодяться потерпіти з грошима, адже борги не списуються, більш того, на них, як і раніше, буде нараховуватися пеня. Так що в підсумку постачальники світла отримають ще більше.

Пропозиція ж заборонити відключення взимку взагалі в європейському тренді (така норма існує, зокрема, у Франції та Великобританії, а в Італії світло не обрізають тим, хто заборгував до 30 євро), стверджує автор.

Втім, невідомо, чи не послужить ця поступка приводом і далі нарощувати борги навіть для українців, які, в принципі, в змозі платити. У жовтні «Київенерго» повідомило, що борги населення за електроенергію зросли з 198 млн. до 244 млн. грн.
 

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: