Новини / Суспільство / У Рівненській області відкрито унікальну виставку Біблій
28 липня 2013, 22:39
Розмір шрифта: А А А

У Рівненській області відкрито унікальну виставку Біблій

У Рівненській області відкрито унікальну виставку Біблій, Музей Пересопницького Євангелія, Рівне, Біблія, виставка, Пересопницьке Євангеліє
У Рівненській області відкрито унікальну виставку Біблій

У Музеї Пересопницького Євангелія, який знаходиться у селі Пересопниця неподалік від Рівного, виставлена унікальна колекція перекладів Святого письма майже 50 мовами світу. Серед них є переклади фінською, в'єтнамською, корейською, китайською, циганською мовами і навіть есперанто.

За інформацією ЗМІ більшість перекладів передали меценати, небайдужі до долі музею.

«Ця колекція особливо важлива для музею, адже приваблює туристів з різних країн. Вони можуть тут бачити і читати релігійні тексти рідною мовою, — впевнений директор культурно-археологічного центру «Пересопниця» Микола Федоришин. — А взагалі у наших планах зібрати всі переклади — Біблія перекладена на 300 мов світу, а Євангеліє — 900».

Відзначимо, що у київському літописі 1149 року Пересопниця згадується як місто, що входило до складу Турівського князівства. А у серпні 1561 року у місцевому монастирі Різдва Пресвятої Богородиці був завершений переклад та переписування чотирьох книг Святого Письма — знаменитого Пересопницького Євангелія, на якому нині присягають президенти України.

Культурно-археологічний комплекс «Пересопниця» — трирівнева конструктивістська будівля, що нагадує храм, був відкритий у 2011 році. Тут розміщено Музей Першокниги, присвячений історії створення Пересопницького Євангеліє.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

В усіх областях України, за винятком однієї, стало менше безробітних

15 жовтня 2016, 08:16

Скільки Києву коштують бібліотеки

12 липня 2016, 09:37

Останні новини за сьогодні: