Новини / Суспільство / У Дніпропетровська відняли «Будинок учених»
6 лютого 2009, 08:27
Розмір шрифта: А А А

У Дніпропетровська відняли «Будинок учених»

У Дніпропетровська відняли «Будинок учених», Дніпропетровськ, Дім вчених, приватна власність, незаконний продаж
У Дніпропетровська відняли «Будинок учених»

Будівля «Будинку учених» в Дніпропетровську (вул. Куйбышева,2), в обхід міської ради, була передана з комунальної в приватну власність, при цьому, як з‘ясувалося, з 2006 року будівля змінила вже другого власника, факт же відчуження будівлі з комунальної власності став відомий міським властям тільки зараз. Про це йшла мова на 42-ій сесії Дніпропетровської міської ради 4 лютого.

Як з’ясували депутати, будівля «Будинку учених» стала приватною власністю ще в 2006 році. Рішенням директора КП «Будинок учених» Віктора Есельського, будівля була продана ТОВ «Будинок учених» (директор Жанна Черновол).

Згідно з угодою купівлі-продажу, будівля була продана за 4,1 млн. гривень, при цьому 2 млн. гривень КП «Будинок учених» отримали грошима, а суму, що залишилася, простими векселями, про те що це були за векселі поки нічого не відомо, — повідомив депутат міської ради Сергій Воробйов.

Після здійснення операції послідували ряд судових розглядів: взаємні позови КП «Будинок учених» і ООО «Будинок учених» один проти одного переслідували метою закріпити продаж будівлі рішенням суду, — вважає Сергій Воробйов.

Підкріпивши рішенням судів право власності, ТОВ «Будинок учених» в 2007 році узяло під заставу будівлі іпотечний кредит. Кредит у розмірі 2 млн. гривень був наданий бізнесменом Михайлом Ковальовим.

Після того, як ООО «Будинок учених» не змогло погасити кредит, будівля «Будинку учених» була віддана у власність Михайла Ковальова. Передача будівлі була досконала згідно світовій угоді між ТОВ і кредитором і затверджена рішенням Жовтневого суду Дніпропетровська. Будівля була оцінена в 2,3 млн гривень. В результаті світової угоди, Михайло Ковальов отримав будівлю в рахунок кредиту і сплатив ООО «Будинок учених» 300 тисяч гривень.

Міські власті дізналися про той, що відбувається тільки днями, після того, як КП «Будинок учених» був оголошений банкротом (позов про банкрутство подала юридична фірма, якою КП заборговувало порядка 8 тисяч гривень за надання юридичних послуг).

— Після того, як ми дізналися про банкрутство КП «Будинок учених», почали розбиратися в ситуації, з'ясовувати: що ж відбулося з будівлею і майном комунального підприємства і отримали інформацію від БТІ, що будівля, виявляється, вже давно вважається приватною власністю, — повідомив Сергій Воробйов.

Оскільки продаж майна комунальній власності не можливий без відповідного рішення сесії міської ради, відчуження будівлі «Будинку учених» з комунальної власності є незаконним, — коментує Сергій Воробйов.

На думку депутатів міськради, будівля була відчужена в результаті спланованої афери і повинне бути повернене в комунальну власність. На сесії 4 лютого ухвалено рішення звернутися в органи прокуратури і СБУ з проханням розібратися в даній ситуації.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Великий український завод закриває представництво в Москві

2 червня 2017, 15:45

«Приват» виходить на ринок лотерей — джерело

1 червня 2017, 21:11

Що буде з «хрущовками» в Україні — думка експерта

11 травня 2017, 13:38

Останні новини за сьогодні: