Новини / Суспільство / Квартири заборонять переобладнувати під офіси та хостели
22 травня 2017, 14:31
Розмір шрифта: А А А

Квартири заборонять переобладнувати під офіси та хостели

Квартири заборонять переобладнувати під офіси та хостели, Верховна Рада, житловий фонд, офіси та хостели
Квартири заборонять переобладнувати під офіси та хостели

У Верховній Раді відновили законопроект, який забороняє використовувати житловий фонд не за призначенням.

Законопроект стосується будинків, які мають шістнадцять і більше поверхів, пише «Економічна правда».

Згідно з ним, під прицілом опиняться міні-готелі, хостели та інші заклади тимчасового проживання. Інший бізнес у житлових приміщеннях не зачіпають: займатися підприємництвом у власній квартирі дозволено, якщо це не заважає сусідам та не використовують найману працю.

Автори проекту стверджують, що приміщення часто переобладнують без дотримання правил пожежної безпеки. Це ускладнює евакуацію мешканців та інших осіб, які перебувають у будинку, і загрожує їх життю та здоров'ю.На думку законодавців, щоденне відвідування офісів і закладів тимчасового проживання великою кількістю осіб також призводить до підвищеного навантаження на комунікації та обладнання, зокрема на ліфти.

Запропоновані депутатами зміни передусім вплинуть на малий і середній бізнес. Нововведення можуть перекреслити існування міні-готелів і хостелів. Підприємцям доведеться переводити нерухомість із житлової у комерційну. Це збільшить витрати бізнесу і може вивести його на нерентабельний рівень.

«Для переведення квартири в комерційну нерухомість потрібно заплатити близько 2 тисяч доларів, а хостели та міні-готелі — це недорогий варіант проживання. Краще пустити ці гроші на розвиток сервісів, ніж на зміну цільового призначення будівлі», — розповідає віце-президент Всеукраїнської хостел-асоціації Олена Іващенко.

Якщо закон ухвалять, власникам хостелів і міні-готелів доведеться шукати варіанти розміщення у відокремлених будівлях. Проте, за словами Іващенко, таких споруд у центрі міст надзвичайно мало і вони надто дорогі.

Альтернативним і менш агресивним способом регуляції цього сегмента, на думку експертів, може бути ухвалення чітких стандартів для відкриття того чи іншого виду діяльності: міні-готелю, хостелу чи офісу.

Порушення законопроекту загрожуватиме фізособам-підприємцям та юридичним особам адміністративною відповідальністю і штрафом.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

У Раді хочуть українізувати газети і журнали

31 травня 2017, 16:31

Верховній Раді пропонують скасувати можливість застави для хабарників

29 травня 2017, 18:08

Останні новини за сьогодні: