Новини / Суспільство / Як добитися від Пенсійного фонду перерахунку пенсії
4 березня 2011, 14:40
Розмір шрифта: А А А

Як добитися від Пенсійного фонду перерахунку пенсії

Як добитися від Пенсійного фонду перерахунку пенсії, пенсіонери, перерахунок, пенсія, Пенсійний фонд, Олександр Браницький
Як добитися від Пенсійного фонду перерахунку пенсії

Українським пенсіонерам недораховують пенсії. Це стосується людей, які вже вийшли на заслужений відпочинок, але які продовжують працювати. Їм кожні два роки Пенсійний фонд повинен переглядати розмір грошового забезпечення, оскільки з їх заробітної плати, як і раніше, надходять внески в ПФ. Однак те, як держустанова робить це, в багатьох випадках не законно, кажуть юристи. Адже перерахунок проводять за середніми показниками зарплати не минулого року, а позаминулого, а то й трирічної давності. Відповідно, у пенсіонерів, які працюють, пенсія практично не змінюється.

«Необхідно звернутися до Пенсійного фонду і отримати від них офіційну відповідь про розмір нарахованої пенсії і на підставі чого і яким чином була нарахована ця пенсія, як доказ того, щоб звернутися до суду і суд відповідно буде виходити — правомірно нарахована пенсія чи ні. Моя порада однозначна — треба звертатися до професійних юристів, це соціальні юристи, або це юристи, які надають соціально незахищеним групам верств благодійну допомогу, або звертатися в юридичні компанії, юридичні вузи, факультети, які зможуть професійно підготувати та подати до суду відповідні документи. Хочеться звернути увагу пенсіонерів або осіб, які будуть звертатися за захистом їх порушених прав, про те, що на сьогоднішній день такі спори розглядаються адміністративними судами. Враховувати необхідно також те, що термін обігу на сьогоднішній день з позовами за захистом своїх порушених прав становить всього 6 місяців», — коментує адвокат Олександр Браницький.

Юристи говорять, зазвичай суди виносять рішення на користь пенсіонерів, однак це не гарантує виплати недорахованих грошей.

Коментує адвокат Олександр Браницький: «У Пенсійному фонді немає достатньо коштів у тій мірі, щоб задовольняти потреби всіх пенсіонерів, тобто такі дії спрямовані на те, щоб не виплачувати повний розмір пенсій і таким чином, можна сказати, створювати умовну економію коштів».

Тому Пенсійний фонд через брак коштів не може повернути недолічені пенсіонерам. Однак і це не привід опускати руки.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Пенсійний вік зросте для більшості пенсіонерів

2 червня 2017, 15:15

Трудових мігрантів можуть змусити платити в Пенсійний фонд

1 червня 2017, 20:57

Останні новини за сьогодні: