Новини / Суспільство / Росія визнала пиво алкогольним напоєм
24 лютого 2011, 08:27
Розмір шрифта: А А А

Росія визнала пиво алкогольним напоєм

Росія визнала пиво алкогольним напоєм, пиво, алкоголь, етиловий спирт, Олексій Кедрин
Росія визнала пиво алкогольним напоєм

Держдума РФ у вівторок прийняла в першому читанні антиалкогольний пакет поправок до закону Про регулювання виробництва і обігу етилового спирту, алкогольної і спиртовмісної продукції, який прирівнює пиво до алкоголю, обмежує роздрібну торгівлю пивом, а також виводить на ринок новий продукт — напої на основі пива з додаванням етилового спирту.

Документ загрожує новими обмеженнями російським пивоварам, серйозно постраждали в минулому році через триразове підвищення акцизів.

Законопроект повністю забороняє роздрібний продаж пива і «напоїв, що виготовляються на основі пива із вмістом етилового спирту»фортецею вище 5 градусів у кіосках, кіосках, на ринках, в аеропортах і на вокзалах, а також у нічний час — з 23 до 8 годин.

Пиво міцніше 5 градусів займає на ринку не дуже велику частку, тому наслідки для ринку від цих обмежень катастрофічними не будуть, сказав Reuters директор з комунікацій найбільшої в РФ пивоварної компанії Балтика Олексій Кедрин.

За його словами, в структурі компанії пиво міцніше 5 градусів займає приблизно третину портфеля, але в кіосках і в нічний час обсяги продажів такого пива незначні.

Головне питання викликає, говорить Кедрин, «спеціальний продукт» — напій на основі пива з додаванням етилового спирту.

У тексті законопроекту, крім пива, яке виробляється шляхом бродіння без додавання спирту, до регульованої алкогольної продукції належать «напої, що виготовляються на основі пива — з пива або солоду, зернопродуктів, цукровмісних продуктів, плодової, ягідної або іншої рослинної сировини, продуктів їх переробки, хмелю …з додаванням або без додавання етилового спирту, виробленого з харчової сировини, з вмістом етилового спирту до 7 відсотків об'єму готової продукції».

На продаж таких напоїв передбачені ті ж обмеження, як і на пиво, і для торгівлі ними, як і у випадку з пивом, не потрібно ліцензії, сказано в законопроекті.

«Закон допускає такі напої. Фактично, це узаконений спосіб утилізації спирту. Говорити, що це сприяє боротьбі з алкоголізмом, просто смішно», — сказав представник Балтики.

Визначення пива і «напоїв» вимагають «додаткового обговорення .. в частині забезпечення інтересів споживачів такої продукції», — Зазначив у висновку до законопроекту глава думського комітету з економічної політики і підприємництва Євген Федоров.

Вступ нового закону в силу планується вже з 1 липня 2011 року, сказано в документі. Закон був прийнятий у першому читанні більшістю голосів.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Алкоголь відстежуватиметься он-лайн

5 травня 2017, 08:50

У скільки українцям обійдеться любов чиновників до алкоголю

7 березня 2017, 09:00

30% всього російського експорту пива і м’яса припали на схід України

22 лютого 2017, 08:57

Останні новини за сьогодні: