Новини / Суспільство / Чому ми сміємося?
27 червня 2012, 13:30
Розмір шрифта: А А А

Чому ми сміємося?

Чому ми сміємося?, емоції, сміх, психологія спілкування, гумор
Чому ми сміємося?

Експерт Роберт Провайн, що вивчає сміх, годинами записував розмови людей щоб зрозуміти — що ж все-таки змушує людей сміятися?

Ось, що йому вдалося з'ясувати: в переважній більшості випадків люди сміялися зовсім не тому, що почули жарт або побачили кумедну ситуацію. Сміх лунав в кінці несмішних фраз, у відповідь на несмішні зауваження, іноді й зовсім без будь-якої причини. Навіть спроби респондентів блиснути почуттям гумору викликали менший регіт, ніж банальна фраза «Ви впевнені?».

Області управління сміхом в нашому мозку настільки ж «древні», як і ті, що відповідають за вроджені рефлекси. Є і ще одна фундаментальна особливість сміху: сміятися здатні всі люди без винятку, навіть глухонімі від народження. Незважаючи на те, що вони ніколи не чули звуків сміху, вони видають такі ж звуки, коли їм смішно. Все це говорить про те, що сміх — наша фізіологічна, а не психічна особливість. Можливо, це пояснює і те, чому ми деколи не можемо зусиллям волі зупинити напад неконтрольованого сміху.

Безумовно, ми активно користуємося сміхом для соціальної взаємодії. Сміхом можна як згуртувати групу людей, так і посварити, коли одні сміються над іншими. Сміхом можна висловити найширший спектр емоцій: від презирства до захвату. Сміхом можна привернути увагу протилежної статі. І так далі.

Отже, ось дві відповіді, які ми маємо на сьогодні: сміх — це наша фізіологічна особливість і сміх — це інструмент соціалізації. Але для того, щоб зрозуміти природу сміху, потрібно знайти відповідь і на інші питання: Чому розвинувся сміх? Як він розвинувся? Як він розвивається протягом життя людини? І, нарешті, як це працює?

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Окуляри віртуальної реальності навчилися передавати емоції

11 травня 2016, 18:23

Вчені назвали постійне бажання жартувати хворобою

29 лютого 2016, 18:30

Коні вміють «читати» емоції людини, — вчені

10 лютого 2016, 18:10

Американські інженери навчили комп’ютер розпізнавати гумор на картинках

14 січня 2016, 10:16

Останні новини за сьогодні: