Новини / Суспільство / Тотальна декомунізація. Чому Україна повинна відмовитися від свят 8 Березня і 9 Травня
13 лютого 2017, 09:00
Розмір шрифта: А А А

Тотальна декомунізація. Чому Україна повинна відмовитися від свят 8 Березня і 9 Травня

Тотальна декомунізація. Чому Україна повинна відмовитися від свят 8 Березня і 9 Травня, свята, 8 березня, 9 травня, Станіслав Кульчицький
Тотальна декомунізація. Чому Україна повинна відмовитися від свят 8 Березня і 9 Травня

У нас складається так, що Міжнародний жіночий день святкують чоловіки і постійно напиваються, каже Станіслав Кульчицький.

Ініціатива Інституту національної пам‘яті про скасування радянських свят і супутніх вихідних в березні і травні і скорочення числа святкових вихідних днів з нинішніх 11 днів до 9-ти потрібно підтримувати.
Про це професор, доктор історичних наук Станіслав Кульчицький розповів на чаті в «Главреді».

«Треба пам’ятати, що після 1991 року ми перестали бути атеїстичною державою, і у нас з'явилися свята Пасхи, Трійці. І ці релігійні свята наклалися і в сумі їх стало більше, ніж було. Раніше їх теж було чимало: наприклад, святкували День Великої Жовтневої соціалістичної революції два дні поспіль, свято 1-го Травня — теж два дні поспіль», — нагадав історик.

«Цікава ситуація з 9 травня — Днем Перемоги. У сталінські часи це не було вихідним днем ??- всі працювали. А потім, за часів Брежнєва, виник культ перемоги, який і зараз активно підтримується в РФ, і 9 травня зробили теж вихідним днем. Причому не дуже вдало. Адже в Європі відзначають цю дату, але це не вихідний день, і святкують там перемогу над нацизмом в той день, коли перемогли — 8 травня. це Сталін розпорядився зробити повторну капітуляцію, яка припала на початок дня 9 травня, і тому 9 травня відбулася повторна капітуляція верхівки гітлерівського Рейху, і саме цей день відзначається як день Перемоги. Отже, якщо ми перенесемо урочистості з 9 на 8 травня, то будемо відповідати європейській традиції. Тут не може бути жодних дискусій, тому що потрібно боротися з радянськими історичними міфами», — говорить професор.

«8 Березня — Міжнародний жіночий день, але насправді у нас складається так, що це день, коли святкують чоловіки, а не жінки. Саме чоловіки активно відзначають це свято, постійно напиваючись. Тому це можна святкувати, але не варто цей день робити вихідним. Крім того, це вихідний день тільки в тих країнах, які входили в Радянський Союз», — підкреслив експерт.

«Зате весь цивілізований світ святкує, наприклад, День матері. Все-таки 8 Березня — це більше радянське свято, а ми повинні декомунізувати наш побут абсолютно однозначно», — резюмував Станіслав Кульчицький.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Скасування вихідних 8 березня і 9 травня: опубліковані поправки до закону

14 квітня 2017, 11:06

У скільки обійдеться святкування 8 березня цього року

6 березня 2017, 20:19

Останні новини за сьогодні: