Новини / Суспільство / Поліцейські на дорогах здобудуть права суддів
31 травня 2017, 16:18
Розмір шрифта: А А А

Поліцейські на дорогах здобудуть права суддів

Поліцейські на дорогах здобудуть права суддів, поліцейські, ДТП, штраф, навантаження на суди
Поліцейські на дорогах здобудуть права суддів

У Раді хочуть дозволити поліцейським розглядати справи щодо дрібних ДТП та визначати розмір штрафу прямо на місці. Депутати — автори проекту вважають, що таким чином розвантажать суди, які буквально завалені справами, і полегшать життя самим водіям. Самі водії побоюються, що така норма стане черговим приводом для корупції. А юристи говорять: незалежно від рішення на місці, навантаження на суди навряд чи відчутно зменшиться.

У парламенті зареєстрували законопроект №6516, яким хочуть спростити процедуру розгляду справ щодо ДТП — вирішувати їх прямо на місці. Наприклад, якщо один з учасників аварії на місці добровільно визнає свою провину і в підтвердження розпишеться в протоколі, то поліцейські будуть мати право не відправляти справу до суду, а самі визначати розмір штрафу. Якщо ж жодна зі сторін не визнає себе винною, тоді справу доведеться розглядати в суді. На думку авторів закону, прийняття документа допоможе знизити навантаження на суди, в яких через брак рук справи навіть щодо дрібних ДТП розглядаються по кілька місяців, а водії їздять без прав.

Юристи при цьому категоричні: якщо закон приймуть, особливе послаблення судам це навряд чи принесе.

«Ця норма не буде працювати, як і європротокол, тому що у нас практично ніколи не визнають свою провину в ДТП. А от давати поліцейським зайвий важіль тиску з метою отримання зізнання — не можна», — вважає юрист Вадим Володарський.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: