Новини / Суспільство / З лютого квартплата киян підвищиться в 1,3 рази
5 січня 2011, 17:22
Розмір шрифта: А А А

З лютого квартплата киян підвищиться в 1,3 рази

З лютого квартплата киян підвищиться в 1,3 рази, Олександр Мазурчак, Василь Яструбинський, підвищення тарифів, Київ, тепло, гаряча вода, газ, квартплата
З лютого квартплата киян підвищиться в 1,3 рази

Про це йшла мова сьогодні під час брифінгу у столичній мерії, який провели перший заступник голови КМДА Олександр Мазурчак та начальник Головного управління з питань цінової політики КМДА Василь Яструбинський.
Як нагадав Мазурчак, з 1 січня цього року підвищено тарифи за тепло, які повинні виставляти «Київенерго», Дарницька ТЕЦ та інші енергопостачальні компанії для розрахунків ЖЕКам та іншим житловим організаціям. У той же час столична влада вирішила, що для населення підвищені тарифи на тепло і гарячу воду будуть введені з 1 лютого цього року, тобто з відстрочкою на 1 місяць.

У свою чергу Яструбинський поінформував, що з лютого вартість централізованого опалення для населення збільшиться з 2,26 гривень до 2,90 гривень у разі, якщо оплата буде проводитися до 20 числа наступного за нараховані послуги місяця, і 3,10 гривень у разі, якщо оплата здійснена після 20 числа, тобто буде введена дворівнева система тарифів.

За його даними, тариф на гарячу воду зросте з 11,75 гривень до 14,68 гривень (до 20 числа) і 15,53 гривень (після 20 числа). Тобто, за його словами, тариф збільшується на 24-37%, що в середньому нижче, ніж тариф, передбачений НКРЕ на теплоносій.

Щодо підвищення тарифів на послуги з утримання будинків і прибудинкових територій Яструбинський зазначив, що вперше відповідні тарифи по кожному будинку окремо були розраховані в 2009 році, і після цього фахівці мерії п'ять разів поверталися до їхньої експертизи. «Це нам дало можливість знизити тарифи, наприклад, з 3,50 гривень до 2,88 гривень. Це ми примушували, показували помилки працівникам ЖЕКів, що тарифи можна знижувати, що є резерви», — підкреслив Яструбинський.

За його словами, враховуючи вже нові тарифи на квартплату, а також гарячу воду та опалення, сума всіх послуг для власника однокімнатної квартири з лютого зросте в 1,26 рази: якщо зараз він платить 226 гривень, то буде 285 гривень; для власника двокімнатної квартири зростання складе 1,24 рази: з 432 гривень до 536 гривень;для власника трикімнатної — також в 1,24 рази: з 592 гривень до 737 гривень.

У той же час, за словами Яструбинського, такою буде ця сума, якщо користувач своєчасно буде платити, тобто до 20 числа. Якщо оплата буде здійснюватися після 20 числа, то загальна сума в платіжках збільшиться, відповідно, в 1,34 рази, 1,32 рази і 1,32 рази.

У свою чергу Мазурчак додав, що розрахунки на ЖКП здійснені з урахуванням вартості тепла, що на 30% покриває її собівартість. За його словами, цю різницю в тарифі буде покривати держава.

Разом з тим рішення влади міста про відстрочення на один місяць введення нових тарифів на тепло і гарячу воду буде вимагати погашення різниці в тарифах з міського бюджету в сумі близько 300 млн. гривень. Мазурчак повідомив, що ця сума закладена в загальному фонді міського бюджету.

Також Мазурчак висловив переконання, що вже до кінця цього року кияни відчують покращення якості послуг, які їм надаються. У випадку, якщо якість не буде відповідати нормативам, населенню обіцяють робити перерахунок. З цією метою при КМДА створено спеціальну комісію, до якої увійшли також представники державної комісії з цінами, і кожен конкретний випадок за скаргами киян буде розглядатися нею. Крім того, мешканці можуть звернутися до ЖЕКів щодо відсутності гарячої води або ж з приводу холодних батарей, і за цими зверненнями будуть складатися акти, які будуть передаватися в «Київенерго»і Головний інформаційно-обчислювальний центр, і на підставі цього, без втручання суду, буде робитися перерахунок по оплаті за послуги. Тобто, як пояснив Мазурчак, кошти «Київенерго» просто не будуть перераховуватися в разі низького теплоносія.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Останні новини за сьогодні: