Новини / Суспільство / Які податки сплатять представники творчих професій
25 січня 2012, 16:40
Розмір шрифта: А А А

Які податки сплатять представники творчих професій

Які податки сплатять представники творчих професій, податки, творчість, Сергій Кравченко, доходи фізосіб
Які податки сплатять представники творчих професій

Ставка податків для представників творчих професій, які мають намір здійснювати незалежну професійну діяльність, згідно з пунктом 167.1 статті 167 Податкового кодексу України, становить 15% від суми доходів, отриманих протягом місяця, і стягується раз на місяць. Про це повідомив кандидат юридичних наук, доцент, експерт Ради підприємців при Кабінеті міністрів України Сергій Кравченко.

За його словами, художники, письменники, артисти та інші творчі люди, які самостійно просувають свій бізнес, зобов‘язані стати на облік в органах Державної податкової служби за місцем проживання як самозайняті особи (пункт 178.1 статті 178 ПК України) і отримати свідоцтво про таку реєстрацію згідно зі статтею 65 Кодексу.

Кравченко також роз’яснив, що при нарахуванні податку враховуються доходи, отримані у тому числі (але не виключно) у формі зарплати, заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються (надаються) платнику у зв'язку з трудовими відносинами і за цивільно-правовими угодами; виграшу у державну грошову лотерею, виграш гравця (учасника), отриманий від організатора азартної гри.

У разі ж, якщо загальна сума вищевказаних доходів, отриманих платником податку у звітному податковому періоді, перевищує десятикратний розмір мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, ставка податку становить 17% від суми перевищення з урахуванням податку, сплаченого за ставкою 15%.

Податкову декларацію за результатами звітного року, зазначив експерт, представники творчих професій надають у строки, передбачені для платників податку на доходи фізичних осіб, тобто до 1 травня звітного року.

Довідка

Незалежна професійна діяльність — участь фізичної особи у науковій, літературній, артистичній, художній, освітній або викладацькій діяльності, діяльності лікарів, приватних нотаріусів, адвокатів, аудиторів, бухгалтерів, оцінщиків, інженерів й архітекторів, діяльність особи, зайнятої релігійною (місіонерською) діяльністю, іншій подібній діяльністю за умови, що така особа не є працівником або фізичною особою — підприємцем та використовує найману працю не більше чотирьох фізичних осіб.

ВКонтакте Buzz Live journal Facebook Twitter

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її мишою і натисніть CTRL+Enter
Лист у редакцію
Ви не авторизувались.
Якщо у вас вже э обліковий запис ВКурсе.ua, увійдіть або зареєструйтесь.
ваш коментар:

Читайте також:

Київ у найближчі 20 років планує розбудовувати правий берег

26 лютого 2019, 09:14

Останні новини за сьогодні: